هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا برای دانشجویان چقدر است؟

هزینه تحصیل در ایتالیا | هزینه های زندگی به سبک زندگی افراد و شهر محل سکونت بستگی دارد و از این رو میتواند متغیر باشد. اما می توان یک تخمین کلی زد که در این صورت میانگین هزینه های زندگی در ایتالیا ماهانه بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ یورو برآورد می شود. به صورت دقیق تر هزینه هایی که بایستی متقاضیان در نظر داشته باشند شامل:

هزینه های مسکن در صورتی که مشترک باشد در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو و اگر بصورت انفرادی باشد در حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ یورو تخمین زده می شود. علاوه بر این، هزینه های آب و برق و گاز  را نیز باید در نظر گرفت که در حدود ۵۰ یورو و هزینه اینترنت ۳۰ یورو را می توان انتظار داشت. هزینه های وعده های غذایی، در صورتی که توسط شما تهیه شود را می توان هفته ای حدود ۵۰ یورو در نظر گرفت. هزینه های یک شام در رستوران نیز تقریبا بین ۱۵ تا ۳۵ یورو برآورد می شود.

هزینه حمل و نقل اتوبوس به صورت یک بلیت ۱٫۲۰ یورویی می باشد. هزینه های رفت آمد با تاکسی، به طور میانگین بین ۱۰ تا ۳۰ یورو می توان انتظار داشت. هزینه رفت و آمد به وسیله قطار نیز در حدود ۸۰ تا ۱۰۰ یورو نیاز خواهد شد.

اجازه کار برای دانشجویان در هفته به چه صورت می باشد؟

بر اساس قوانین مهاجرتی ایتالیا، به دانشجویان اجازه داده می شود که به مدت چهار روز در هفته و حداکثر ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. دستمزدی که می توانید از این کار دریافت نمایید در حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو می باشد. متقاضیان با داشتن ویزای دانشجویی به محض ورود شما به ایتالیا اجازه تحصیل و کار به شما را می دهد.

اشتغال برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که از ویزای کاری  برخوردار نیستند، ممنوع می باشد. اما در صورت اشتغال، درآمد ماهانه برای اشتغال تمام وقت بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو است.

تحصیل در ایتالیا

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک | پرداخت با پی پال | پرداخت سویس فی | پرداخت هزینه کنفرانس خارجی

پذیرش و سیستم آموزشی دانشگاه های ایتالیا به چه صورت است؟

سال تحصیل در ایتالیا به دو نیم سال تقسیم می شود. یک نیم سال از سپتامبر/اکتبر شروع شده و تا ژانویه/ فوریه ادامه پیدا می کند و نیم سال بعدی از فوریه تا جولای ارائه می شود. در سیستم آموزشی در ایتالیا هر ترم غالبا از ۱۴ هفته تدریس تشکیل شده است. همچنین به مدت شش هفته به دوره امتحان اختصاص می یابد. یکی از نکات جالب سیستم آموزشی در ایتالیا، رایج بودن امتحانات شفاهی است، بدین معنی که طی جلسات خصوصی و تک نفره با اساتید از شما امتحان گرفته می شود.

مقدار شهریه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا چقدر است؟

این مقدار بسته به موسسه و دوره مربوطه بستگی دارد. اما بصورت آماری متوسط هزینه ۸۵۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو در سال بطور میانگین تخمین زده می شود. البته این مبالغ در دانشگاه های خصوصی بیشتر است.

بورسیه های تحصیلی در ایتالیا به چه صورت است؟

دانشجویان بین‌المللی مانند دانشجویان بومی ایتالیا واجد شرایط برای دریافت بورسیه‌ها هستند. دانشجویان بر اساس رزومه تحصیلی و تمکن مالی خود ارزیابی می‌شوید. دانشجویانی که از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستند می توانند برای بورسیه های استانی ایتالیا درخواست دهند.

مقدار تمکن مالی در ایتالیا چقدر می باشد؟

مقدار گواهی تمکن مالی برای اخذ ویزا، متقاضیان باید حداقل ۶۰۰۰ یورو برای هر سال ارائه هندو اما اگر واجد شرایط دریافت بورسیه هستید می توانید مدارک توافقنامه بورسیه را برای اثبات تمکن مالی ارائه دهید. در صورتی که مقدار این بورسیه به اندازه گواهی تمکن مالی باشد. اگر بورسیه بصورت ناقص باشد باید مابه التفاوت آن را ارائه دهید.

برای ثابت تمکن مالی، باید اظهارنامه بانکی را ارائه دهید. متقاضیانی که بصورت مجرد اقدام می کنند و یا تنها یکی از اعضای خانواده را همراه خود دارند باید حدود ۵۰۰۰ یورو داشته باشند. اگر دو یا سه نفر دیگر از اعضای خانواده همراه داشته باشند باید ۱۰۰۰۰ یورو و اگر چهار یا بیشتر از چهار نفر از اعضای خانواده همراه داشته باشند ۱۵۰۰۰ یورو لازم است تا ارائه دهند.

مدت زمان اقامت پس از تحصیل در ایتالیا به چه صورت می باشد؟

دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد می توانند درخواست ویزای اقامتی خود را که در حدود ۶ تا ۱۲ ماه اعتبار دارند ارائه بدهند و بتوانند قانونا بعد از فراغت از تحصیل در ایتالیا زندگی کنند و به دنبال کار بگردند. اما سایر دانشجویان فقط تا زمانی می توانند اجازه اقامت داشته باشند تا جواز اقامتی آنها (Permesso di Soggiorno) منقضی نشده باشد.

در صورتی که قبل از منقضی شدن  Permesso di Soggiorno متقاضی نتواند کار جدیدی را پیدا کند باید ایتالیا را ترک نماید. علاوه بر این متقاضیان باید برای درخواست این اجازه اقامت موقت باید تمکن مالی خود را ثابت نمایند و نشان دهند که در حساب بانکی خود کمتر از ۸۵۰۰ یورو ندارند و نیز یک قرارداد اجاره منزل که از اعتبار برخوردار باشد را نیز ارائه دهد.

لندینگ فی کانادا | اپلیکیشن فی اسکیل ورکر کانادا | پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان