تاییدیه ارزشیابی مدرک تحصیلی در آلمان | تائیدیه ZAB

تائیدیه ZAB
5/5 - (4 امتیاز)

تاییدیه ارزشیابی مدرک تحصیلی در آلمان (ZAB) | تائیدیه ZAB

یکی از مهمترین مسائل در مهاجرت به آلمان مورد تایید بودن مدارک شما برای این کشور است. زمانی که فردی قصد مهاجرت تحصیلی یا کاری به آلمان را دارد از آنجایی که متقاضیان بین المللی از کشور های مختلف با نظام های آموزشی متفاوتی اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند و اعتبار دانشگاه‌ها در کشور مبدا و آلمان متفاوت است، سازمان (ZAB) مدارک تحصیلی متقاضان بین المللی را با سیستم آموزشی کشور آلمان مقایسه می کند و تعیین کننده معادل آلمانی مدرک دانشگاهی شخص می باشد.

تاییدیه (ZAB) از آن جهت اهمیت دارد که فقط مدارک مورد تایید ZAB مورد قبول سفارت قرار خواهد گرفت و به متقاضی ویزا داده خواهد شد. به همین دلیل متقاضیان باید در قدم اول اقدام به گرفتن تاییدیه ZAB کنند. در ادامه این مطلب به توضیحاتی در خصوص چگونگی دریافت تاییدیه ZAB  برای دانشجویان ایرانی می پردازیم.

تاییدیه ZAB شامل دو فرمت است. فرمت خلاصه برای فرصت های شغلی و زمانی که به اطلاعات کلی مدرک متقاضی، نیاز است؛ به کار می رود و فرمت کامل تاییدیه در مواقعی که به اطلاعات کامل، دقیق و با جزئیات مدرک تحصیلی نیاز باشد به کار می رود.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره رایگان تحصیل در استرالیا

بررسی وضعیت مدرک تحصیلی در سایت Anabin

گام اول برای اقدام به دریافت تاییدیه تحصیلی مراجعه به سایت Anabin  به آدرس اینترنتی anabin.kmk.org است. در ادامه اطلاعات مربوط به دانشگاه و رشته تحصیلی خود را مرحله به مرحله جستوجو کنید. در این سایت اطلاعات مربوط به هر رشته و دانشگاه به صورت +H  یا -/+H  و یا -H  نمایش داده می‌شود که شما بر اساس هر کدام از این نتایج باید اقدام کنید.

 • در صورتی که رشته تحصیلی و دانشگاه شما به صورت +H  نمایش داده شود یعنی مورد تایید است و دیگر نیازی به ارزشیابی ZAB  نیست و تنها کاری که لازم است انجام دهید پرینت از صفحه ی سایت و ارائه ی آن به جای تاییدیه ZAB  است. البته لازم به ذکر است در بعضی مواقع این امکان وجود دارد با وجود +H  بودن رتبه تحصیلی دانشگاهتان، تاییدیه ZAB نیز برای شما مورد نیاز باشد و نیاز و یا عدم نیاز به تاییدیه  ZAB  سلیقه ای می باشد.
 • زمانی که رشته تحصیلی و دانشگاه شما در رده -/+H قرار گیرد، شما باید اقدام به دریافت تاییدیه ZAB کنید و نیاز است تا مدارک شما توسط کارشناسان در کشور آلمان بررسی شود و تاییدیه ZAB  برای شما صادر گردد.
 • در مواقعی که رشته تحصیلی و دانشگاه شما به صورت -H نمایش داده شود به این معناست که دانشگاه محل تحصیل شما مورد تایید نمی باشد و فاقد اعتبار در آلمان است. در صورت اقدام به دریافت تاییده ZAB احتمال گرفتن تاییدیه بسیار پایین است. اگرچه غیر ممکن نیست پس تلاش کرده و شانس خود را امتحان کنید.
 • در بعضی مواقع اسم دانشگاه و رشته تحصیلی شما در لیست وجود ندارد در این مواقع شما باید اقدام به دریافت تاییدیه ZAB  برای مدارک تحصیلی خود کنید.

در صورتی که هم رشته تحصیلی و هم دانشگاه شما در سایت +H  نمایش داده شدند باید از صفحه نتایج سایت پرینت رنگی گرفته و به سفارت آلمان ارائه دهید.

 

مراحل روند درخواست تاییدیه ZAB

گام اول: ثبت نام تاییدیه ZAB از طریق سایت و این لینک: بعد از ثبت نام در سایت به شما فرمی در قالب PDF داده می شود که باید امضا کنید و به همراه دیگر مدارک پرینت گرفته و ارسال کنید.

گام دوم: ارسال مدارک مورد نیاز از طریق پست به ZAB: ( در ادامه مطالب مدارک مورد نیاز برای ارسال را شرح خواهیم داد)

گام سوم: دریافت ایمیل به شما بابت دریافت مدارک و پرداخت  ۲۰۰ یورو هزینه تاییدیه ZAB

گام چهارم: ارسال فیش واریزی از طریق ایمیل تا فرآیند ارزشیابی شروع شود

گام پنجم: پس از گذشت چند روز نتیجه ارزشیابی را در قالب یک فایل pdf برای شما ارسال خواهد شد

مدارک لازم برای بررسی ZAB

 1. فرم امضاء شده درخواست تاییدیه ZAB
 2. مدارک دانشگاهی و لیست کامل ریز نمرات دانشگاهی متقاضی به زبان فارسی
 3. ترجمه مدارک دانشگاهی به زبان آلمانی
 4. ارائه کپی برابر با اصل مدارک کامل پایان تحصیلات دانشگاهی همراه با ریز نمرات فارغ التحصیلی
 5. ارائه مدرک پایان دوره متوسطه که امکان ورود به دانشگاه را برای شما فراهم نموده باشد
 6. ارائه مدارک شناسایی (پاسپورت و شناسنامه)

تاییدیه ارزشیابی مدرک تحصیلی

مدت زمان لارم برای پروسه تاییدیه ZAB

دریافت تاییدیه zab به جز زمانی که صرف ترجمه و ارسال مدارک از طریق پست می کنید، ۳ ما از زمان پرداخت هزینه تاییدیه  ZAB  طول می کشد. به طور کلی حدودا ۵ تا ۶ ماه زمان لازم است تا تاییدیه ZAB  به دست شما برسد.

پرداخت ارزی با مستر کارت | هزینه ارزیابی مدرک پرستاری | پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

دیدگاه کاربران
 • حمید 14 جولای 2021 / 09:43

  خیلی ممنون جالب بود. برای مدارک پزشکی و غیرپزشکی تاییدیه تفاوتی داره؟

 • لاله 14 جولای 2021 / 09:58

  ?خیلی مفید بود

 • Amir Mahdi 14 جولای 2021 / 12:56

  Fantastic service

 • حسین 14 جولای 2021 / 13:16

  کابردی و مختصر بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان