فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

اهمیت آزمون GRE و زمان مناسب برای آمادگی آزمون GRE

آزمون GRE

اهمیت آزمون GRE و زمان مناسب برای آمادگی آزمون GRE

اگر شما هم از متقاضیان ادامه تحصیل در کشور های خارجی در مقاطع تحصیلات تکمیلی باشید حتما با نام آزمون GRE آشنا شده اید. آزمون GRE یکی از مهمترین بخش های رزومه هر دانشجویی برای اپلای در دانشگاه های مختلف است.

نمره بالا در این آزمون می تواند یک ویژگی مثبت در کارنامه دانشجویان با رزومه متوسط و بسیار خوب باشد تا شانس خود را برای اخذ پذیرش و دریافت فاند های تحصیلی بالا ببرند. بنابراین نمره بالا در آزمون GRE می تواند تاثیر بسیاری بر موفقیت در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه های آمریکا و کانادا داشته باشد.

بر اساس بررسی های صورت گرفته بر روی نمرات آزمون GRE پذیرفته شدگان در دانشگاه های معتبر دنیا می توان گفت به طور متوسط نمره GRE  پذیرفته شدگان در حدود ۳۲۰ می باشد .

برای مثال میانگین نمره آزمون GRE پذیرفته شدگان دانشگاه UCLA  در مقطع دکتری رشته های مهندسی در بخش وربال در حدود ۱۵۴و در بخش کوانت در حدود ۱۶۵ بوده است. به همین دلیل می توان نتیجه گرفته نمره بالای ۳۲۰ شانس دانشجویان را برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر افزایش دهد.

اهمیت آزمون GRE

از دیگر مزیت هایی که نمره آزمون GRE  برای دانشجویان با رزومه متوسط خواهد داشت این است که از آنجایی که معیار دقیقی برای مقایسه بین معدل دانشجویان از دانشگاه ها و کشور های مختلف وجود ندارد و نظام های آموزشی متفاوت شیوه نمره دهی خاص خود را دارند؛

می توان گفت آزمون GRE  یک معیار استاندارد بین المللی برای سنجش و مقایسه مهارت متقاضیان است. به همین دلیل کمیته پذیرش دانشگاه ها به نمره آزمون GRE  خواهند بود تا به راحتی سنجش و ارزیابی کنند.

با وجود شرایط گفته شده اگر دانشجویی از رزومه متوسطی برخوردار باشد و نمره GRE بیشتر از ۳۲۰ کسب کرده باشد موافقت اولیه را برای پذیرش در دانشگاه مربوطه را خواهد گرفت.

در این بین بسیاری از دانشجویان دیگر فرصتی برای جبران معدل پایین خود ندارند یا مقاله ای در حال انتشار ندارند ؛ آزمون جی آر ای می تواند بسیار کمک کننده باشد زیرا متقاضیان می توانند با تمرین زیاد نمره آزمون خود را بیشتر کنند و به طور قابل توجهی ارتقا ببخشند.


پیشنهاد مطالعه بیشتر:

معرفی منابع آزمون GRE برای اپلای


زمان مناسب برای آمادگی آزمون GRE

متقاضیان می توانند با صرف زمان و انرژی کافی و تمرین زیاد در بازه زمانی ۶ الی ۷ ماهه به نمره ی بالای ۳۲۰ دست یابند. البته پیشینه ی زبانی افراد نیز در این امر تاثیرگذار است و از این جهت می تواند کاستی رزومه را جبران کنند.

نکته دیگر این است که کسب نمره عالی به ویژه در قسمت وربال نیازمند صرف وقت نسبتا زیادی است. بنابراین برای افرادی که از سطح زبانی متوسط برخوردار باشند و آمادگی آزمون های زبان مانند IELTS و TOEFL را نیز داشته باشند، با صرف تقریبا ۵ تا ۷ ماه می توانند به نمره های بالای ۳۲۰ دست پیدا کنند.

بنابراین بهترین زمان برای شروع مطالعه و تمرین آزمون GRE از ماه های May و June می باشد. به این دلیل که نزدیکترین ددلاین برای دانشگاه های آمریکا از ۱ دسامبر شروع می شود.

برای چه دانشگاه هایی می توان با نمره ۳۳۰ و ۳۲۰ آزمون GRE اپلای کرد:

 UCLA (Management PhD) : 329
MIT (Aeronautics and Astronautics) :  ۳۲۹
UT Austin (Economics) :  ۳۲۸

Harvard (Chemistry) :  ۳۲۹
Carnegie Mellon (Public Policy and Management PhD) :  ۳۳۰
Stanford (Sociology PhD) :  ۳۲۹

UT Austin (Finance) :  ۳۳۲
Stanford (Statistics MS) :  ۳۳۱
Harvard (Economics PhD) :  ۳۳۶

UT Health San Antonio (Radiological Sciences)  : >330
University of Michigan (Business PhD)  :۳۲۵
Rice (Bioengineering PhD) : 326

UPenn (Political Science PhD) : 326
NYU (Physics) : 325
Duke (Public Policy Studies PhD) : 320

UC Berkeley (Clinical Science) : 326
Duke (Music PhD) : 320
USC (Business Analytics MS) : 320

University of Michigan (Civil and Environmental Engineering PhD)  :۳۲۰
University of Minnesota (Earth Sciences) : 318
UT Austin (Clinical Psychology) : 320

MIT (Chemical Engineering) : 325
Harvard (Graduate School of Design) : 316

Boston University (MBA) : 315
Florida State University (Statistics) : 313


دانلود نمونه کاورلتر | دوره های کوآپ کانادا | تحصیل در دانمارک | هزینه تحصیل در کانادا | اجاره مسکن دانشجویی در ایتالیا


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان