اهمیت سفر خارجی قبلی در اخذ ویزا | شانس ویزا و  اهمیت تاریخچه سفرهای خارجی قبلی

اهمیت سفر خارجی قبلی travel historyدر اخذ ویزا

عناوین مقاله:

اهمیت سفر خارجی قبلی در اخذ ویزا

 travel history | اگر متقاضی سابقه سفر یا travel history مناسبی به خصوص در حوزه شینگن نداشته باشد، بهترین بهانه ریجکت درخواست ویزای خود را، به افسر سفارت کانادا، آمریکا، انگلستان و استرالیا می دهد.

  •  اما براستی سابقه سفر یا تراول هیستوری چه اهمیتی در اخذ ویزاهای سخت دارد؟
  •  آیا داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟
  •  آیا بدون ویزای شینگن، اخذ ویزای کانادا غیرممکن است؟
  •  و اینکه داشتن ویزای شینگن تا چه اندازه شانس ویزای کانادا را افزایش خواهد داد ؟

سابقه سفر یا (travel history) چیست؟

زمانی که فردی به یکی از کشور‌های خارجی سفر می‌کند، ویزای آن کشور و یا مهر ورود به آن کشور در پاسپورت وی درج می‌گردد. همین روادید دریافت شده و مهر‌های ورود و خروج داخل پاسپورت فرد، تراول هیستوری (travel history) یا تاریخچه سفر وی را خواهند ساخت. بدیهی است که هر چقدر یک شخصی سفرهای بیشتری را در پاسپورت خود داشته باشد، برای دریافت ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای انگلستان، ویزای استرالیا و ویزای آمریکا، شانس بیشتری خواهد داشت.

زمانی که متقاضی تاریخچه سفر یا travel history خوبی داشته باشد، نگرانی سفارتخانه‌ها از بابت عدم بازگشت وی از سفر کاهش می‌یابد و آسان‌تر برای وی ویزا صادر خواهند کرد.

چرا سابقه سفر یا travel history مهم است؟

تمام سختگیری‌های سفارت به منظور برطرف کردن این نگرانی است که آیا متقاضی پیش از پایان مهلت اعتبار ویزا به کشور خود باز خواهد گشت یا خیر. البته تاریخچه سفر خوب شرط ضروری برای درخواست ویزا نیست و هیچ سفارتخانه‌ای کسی را ملزم به ارائه آن نمی کند و می‌توان بدون داشتن سابقه سفر نیز درخواست ویزای خود را ارائه داد. در واقع سابقه سفر از آن دست اطلاعات اختیاری است که نقش پررنگی در پذیرش یک درخواست ویزا دارد.

چگونه یک سابقه سفر خوب برای اخذ ویزای کانادا، استرالیا، انگلستان و آمریکا فراهم کنیم؟

 از کشورهای کم دردسر شروع کنید:

برای داشتن یک travel history برای گام اول باید کشورهایی را در لیست سفر قرار داد که یا نیاز به ویزا ندارند، یا ویزای فرودگاهی صادر می‌کنند و یا ویزای آن‌ها الکترونیکی است. مانند کشورهایی نظیر آذربایجان، امارات، مالزی و چین، ترکیه، گرجستان.

 اقدام برای اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن انفرادی بسیار مشکل است، اما متمایز از ویزای شینگن گروهی نیست. بنابراین برای اخذ ویزای شینگن، ساده‌ترین راه درخواست ویزای شینگن به صورت گروهی و در قالب تور است.
پیشنهاد مطالعه: نگارش استادی پلن | ثبت نام آزمون GRE Subject
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان