مدرسه تابستانی هاروارد

مدرسه تابستانی دانشگاه هاروارد

مدرسه تابستانی هاروارد

شرکت در دوره های مدارس تابستانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خارج از کشور، مقوله ای است فرصت آفرین به خصوص برای دانشجویان و دانش آموختگانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل، دانشگاه های آن سوی آب را در فهرست اولویت های پژوهشی خود قرار دهند.

مدرسه تابستانی دانشگاه هاروارد بیش از ۳۰۰ دوره توسط استادان دانشگاه هاروارد و پژوهشگران در طول روز، شب و آنلاین برگزار شده است و در اختیار متقاضیانی قرار گرفته است که تمایل به حضور در این دوره را دارند.

 • مدرسه تابستانی دانش آموزان دبیرستان

  این برنامه شامل هفت هفته آموزش در زمینه های متفاوتی با توجه درخواست متقاضی خواهد بود. علاوه بر این دانش آموزان می توانند برای برنامه پیش کالج اعطا اقدام کنند که به مدت دو هفته خواهد بود و تقریبا هیچ واحد درسی در پردیس های دانشگاه هاروارد را نمی گذرانند.

 • دانشجویان تحصیلات تکمیلی

  در این دوره با داشتن واحد درسی، یک مدرک دانش آموختگی با دوره های پیشرفته متقاضی دریافت خواهد کرد. به طور کلی دوره ای برای پیشبرد حرفه یا علاقه های شخصی می باشد.

پردیس های دانشگاه هاروارد

پردیس ها شامل کمبریج، بوستون و هاروارد هستند که در فصل تابستان محیطی پر جنب و جوش را دارا هستند و منابع و فعالیت های زیادی در دانشگاه برای لذت بردن وجود دارد.

گزینه های دوره ها

به عنوان یک دانش آموز کالج یا دانشجوی تحصصیلات تکمیلی، می توانید گزینه های متنوعی را در مدرسه تابستانی هاروارد پیدا کنید.

این گزینه ها برای سه هفته یا هفت هفته می باشند که در کلاس های دانشگاه هاروارد برگزار می شود. یا یک دوره آنلاین را انتخاب کنید و از هر نقطه از جهان شرکت کنید.

انوع دوره های موجود

 • دوره حضور در پردیس
 • دوره آنلاین
 • دوره حضور در پردیس با گزینه آنلاین
 • سمینار تابستانی
 • کنفرانس آنلاین

دوره حضور در پردیس

این دوره ها با حضور افراد در پردیس دانشگاه هاروارد در کمبریج، ماساچوست برگزار می شود. کلاس ها در زمان های صبح، بعد از ظهر و شب وجود دارد. کلاس ها متفاوت هستند، اما شرح برنامه ها به صورت زیر است:

هفت هفته:

 • چهار واحد درسی و دو روز در هفته و به مدت سه ساعت در روز
 • هشت واحد درسی و پنج روز در هفته برای سه تا پنج ساعت در روز

سه هفته :

 • به طور معمول، این دوره ها چهار واحدی هستند و به صورت چهار روز در هفته و به مدت سه ساعت در روز می باشند.

دوره آنلاین

دوره های آنلاین انعطاف پذیر هستند. شما می توانید با دوره های موجود تا زمانیکه که با فعالیت ها و تکالیف مشخص شده در برنامه درسی تداخل نداشته باشد شرکت کنید. مشارکت زنده ممکن است در برخی از دوره های آنلاین مورد نیاز باشد.

دوره حضور در پردیس با گزینه آنلاین

در این دوره ها می توانید یا در محوطه دانشگاه، یا شرکت از طریق اینترنت و آنلاین و ضبط کلاس ها در زمان خود و یا ترکیبی از این موارد در زمان خود شرکت کنید. کلاس هایی که ضبط می شوند، پس از ۲۴ ساعت بعد از پایان کلاس، به وب سایت دوره ها ارسال می شود.

سمینار تابستانی

این دوره حداکثر ۱۵ دانشجو ثبت نام می کند که فقط برای واحدهای کارشناسی است.

مقالات مفید: ویزای کار کانادا پس از تحصیل | نگارش کاورلتر برای اپلای دکتری | فول فاند چیست

شهریه ها برای مدرسه تابستانی

هزینه تحصیل، سپرده ها و هزینه ها برای برخی دوره ها و تحصیل در خارج از کشور و برنامه های پیش کالج متفاوت است. این هزینه ها شامل شهریه و پذیرایی در صورت امکان می باشد که بصورت زیر می باشد.

چهار واحد به مبلغ ۳,۳۴۰$

هشت واحد به مبلغ ۶,۶۸۰ $

هزینه اقامت

هزینه مسکن برای هفت هفته ۵,۸۵۰$

هزینه مسکن برای سه هفته ۲,۹۲۵$

هزینه بیمه سلامت

برای هفته هفت ۲۰۰$

برای سه هفته  ۱۰۰$

برای آگاهی از دوره ها و زمینه های موجود و آخرین زمان برای اپلای در مدرسه تابستانی دانشگاه هاروارد می توانید به لینک ذیل مراجعه کنید:

https://www.summer.harvard.edu/course-catalog/courses

https://www.summer.harvard.edu/

مقالات مفید: آزمون دولینگو چیست؟  | تفاوت اصطلاحات در رد شدن درخواست ویزا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان