تحصیل در فرانسه | هزینه تحصیل در فرانسه | اقامت دانشجویی و هزینه زندگی در فرانسه

وثیقه خروج از کشور

تحصیل در فرانسه

فرانسه جزء یکی از محبوب ترین مقصدها برای دانشجویان بین المللی است که در این بین مزایای عمده این مقصد تحصیلی آن کیفیت بالای تحصیلات، هزینه های بسیار پایین تحصیلی و شیوه زندگی لذت بخش در فرانسه را می توان نام برد.

دانشگاه های فرانسه

نظام آموزش عالی فرانسه جزء یکی از بهترین نظام آموزشی در اروپا و جهان است.
دوازده مورد از دانشگاه های فرانسوی به طور مرتب در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی قرار می گیرند. از جمله دانشگاه هایی که مشهور هستند دانشگاه École Normale Supérieure، École Polytechnique، دانشگاه پیر و ماری کوری و دانشگاه پاریس- سود را می توان نام برد.

هزینه تحصیل در فرانسه

در فرانسه متقاضیان نه تنها از تحصیلات سطح بالایی برخوردار می شوند، بلکه هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی نسبتا کمی را پرداخت می کنند. شهروندان و ساکنان دائم کشورهای عضو EEA و سوئیس می توانند بدون پرداخت شهریه ، تحصیل کنند و این در حالی است که دانشجویان خارج از اروپا در دانشگاه های دولتی حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو در سال را بابت شهریه باید پرداخت کنند. دانشگاه های خصوصی نیز معمولا چیزی در حدود ۲۰،۰۰۰ € در سال شهریه دریافت می کنند.

اقامت دانشجویی و هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه عمدتا به دلیل قیمت زندگی در پاریس و سایر شهرهای بزرگ به مراتب بالاتر از سایر کشورهای اروپایی است. با این حال، بخش های دیگر فرانسه، به ویژه در مناطق روستایی یا جنوب فرانسه، هزینه های زندگی کمتری دارند.

هزینه اجاره در فرانسه بالاتر از میانگین بین المللی ۲۰۰-۳۰۰ یورو در ماه است، به طوری که چیزی حدود ۵۳۳ – ۶۷۴ یورو در ماه می باشد. اما این به وضوح متغیر است بسته به جایی که شما هستید، و میزان راحتی و حفظ حریم خصوصی مورد نظرتان دارد.

هزینه های استفاده از سیستم نقیله عمومی چیزی حدود ۵۶ یورو در ماه می باشد. به طور کلی تخمین زده می شود که در حدود ۴۳۰ یورو در ماه برای کلیه مخارج از جمله خوراک، حمل و نقل، تهیه اقلام تحصیل مانند کتاب و غیره و تفریح مورد نیاز است.

بورسیه ها

دانشجویان بین المللی، می توانند برای بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط وزارت امور خارجه فرانسه ، از طریق برنامه بورسیه عالی ایفل اقدام کنند. بورسیه ایفل مبلغ ۱۱۸۱ یورو و ۱۴۰۰ یورو در ماه به علاوه هزینه های سفر ، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهد.

علاوه بر این برخی از دانشگاه ها بورس تحصیلی به ارزش ۱۰،۰۰۰ یورو را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند که شایستگی تحصیلی دانشگاهی خود را نشان می دهند که عمدتا از دوره های کارشناسی ارشد و دکتری حمایت می کنند. علاوه بر بورسیه ایفل، بورسیه های بسیار متفاوتی وجود دارد که بسیار کمک کننده و پوشش دهنده هزینه های زندگی و تحصیل هستند که در مطالب آینده این بورسیه ها معرفی و توضیح داده می شوند.

بیمه بهداشت و سلامت

دولت فرانسه برنامه مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد و از آنجا که اجباری است همه ساکنان و مهمانان بین المللی قبل از این که به طور فیزیکی وارد فرانسه شوند به طور یکسان تحت چنین برنامه ای قرار می گیرند. تمام دانشجویان بین المللی که در فرانسه حضور دارند، مستلزم داشتن بیمه درمانی، عمومی یا خصوصی هستند.

کار دانشجویی

قوانین دولتی فرانسه اجازه می دهد که دانشجویان بین المللی در طول تحصیل در فرانسه به طور پاره وقت ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

مقالات مفید: تفاوت رزومه و CV | آشنایی با دانشگاه پرینستون آمریکا | دانشگاه استنفورد آمریکا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان