راهنمای اپلای برای رشته علوم آزمایشگاهی

انگیزه نامه برای تحصیلات تکمیلی
5/5 - (1 امتیاز)

راهنمای اپلای برای رشته علوم آزمایشگاهی

این رشته به نام های علوم آزمایشگاهی بالینی، علوم آزمایشگاهی پزشکی و فناوری های پزشکی شناخته می شود. این رشته تا پیش از سال ۱۹۷۶ میلادی تنها به عنوان فناوری پزشکی در دنیا شناخته می شد و پس از آن با نام علوم آزمایشگاهی در دانشگاه های دنیا تدریس می شود.

متقاضیانی که قصد اپلای برای این رشته را دارند در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجویان این رشته می توانند برای medical diagnostic sciences یا علوم تشخیص پزشکی و رشته هایی همانند پاتولوژی و غیره اقدام کنند.

استرالیا

در استرالیا??، دوره تحصیلی این رشته چهار سال در مقطع کارشناسی علوم آزمایشگاهی بالینی یا کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی بالینی می باشد. این برنامه ها باید توسط موسسه علمی پزشکی استرالیا (AIMS) تأیید شود.

☑️ پیشنهاد مطالعه: 0 تا 100 تحصیل در استرالیا

کانادا

در کانادا??، برنامه ها به صورت سه ساله کالج یا مدرسه فنی ارائه می شود که شامل هفت ترم است، که دو ترم از آنها شامل کارآموزی است. فارغ التحصیلان قبل از گرفتن معاینه استاندارد (مانند انجمن علوم آزمایشگاهی پزشکی کانادا یا CSMLS) به عنوان یک تکنسین آزمایشگاهی پزشکی مطرح می شوند. کانادا در حال حاضر مشکلی را با کمبود پرسنل آزمایشگاه های پزشکی تجربه می کند.

آمریکا

در ایالات متحده :us: نیز دانشجو در این رشته معمولا مدرک کارشناسی در علوم آزمایشگاهی پزشکی، علوم آزمایشگاه بالینی یا تکنولوژی پزشکی دریافت می کند. راه های دیگر شامل گرفتن مدرک در علوم زیست پزشکی یا علوم زیستی / زیست شناسی (زیست شناسی، بیوشیمی، میکروبیولوژی و غیره) است.

دانشگاه های متعددی در سراسر دنیا این رشته را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند که از این میان می توان به دانشگاه کالیفرنیا در برکلی به عنوان یکی از جامع ترین دانشگاه های جهان اشاره کرد که دوره های این رشته را برای دانشجویان ارائه می دهد .

لینک ارتباطی

دانشگاه فناوری ماساچوست MIT نیز مرکزی با عنوان پژوهش های بالینی در سال ۱۹۶۴ راه انداخت و امروزه در رشته کارشناسی ارشد تشخیص پزشکی دانشجو می پذیرد.

لینک ارتباطی

متقاضیانی به دنبال جستو فرصت های تحصیلی این رشته در اروپا هستند می توانند از سایت زیر استفاده کنند که دوره های موجود برای مقاطع ارشد و دکتری ارائه می دهد:

لینک ارتباطی

مقالات مفید: نرخ پذیرش دانشگاه ها | فاند تحصیلی برای اپلای | تاثیر مقاله در اپلای

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان