اقامت دائم پس از تحصیل در کشورهای محبوب

اقامت دائم پس از تحصیل در کشورهای محبوب

اخذ تابعیت یک کشور اینگونه است که باید مدت زمان معینی از حضور شخص در آن کشور گذشته باشد تا زبان، فرهنگ، قانون و تاریخ آن کشور را یاد بگیرد.

شهروندی و یا تابعیت هیچ گاه به سرعت به کسی واگذار نمی شود اما استثناهایی در این زمینه وجود دارد مانند کشور های بسیار کوچک مانند دومنیکا و…به نام سرمایه گذاری و در عوض دریافت مبالغ بالا پاسپورت خود را به سرمایه گذار به فروش می رسانند.

☑️ پیشنهاد مطالعه: مشاوره رایگان تحصیل در استرالیا

اقامت پس از تحصیل در آلمان

در آلمان اقامت به دو دسته ی کلی دائم و غیر دائم تقسیم می شود. اقامت غیر دائم مانند اقامت کاری، اقامت تحصیلی، اقامت آموزش زبان آلمانی، اقامت برای کار و … اقامت دائم شخص پس از گذشت ۵ سال از اقامت موقت و تایید اینکه می‌تواند از طریق کار مخارج زندگی خویش را تامین کند و زبان آلمانی را آموخته باشد و با قبول و رعایت مقررات در آلمان درخواست اقامت دائم نماید.

اقامت پس از تحصیل سوئد

افرادی که برای ادامه ی تحصیل به کشور سوئد وارد می شوند پس از پایان تحصیلات خود، دولت سوئد فرد را مجبور به ترک فوری این کشور نمی کند. پس از پایان تحصیلات، دولت در کشور سوئد فرصتی شش ماهه را می دهد تا به جستجوی کار بپردازید و در نهایت شاغل شود.

پس از یافتن کار اقامت شما از اقامت تحصیلی تبدیل به اقامت کاری شده و می توانید تا زمانی که دارای شغل هستید در کشور سوئد اقامت داشته باشید. آنگاه متقاضی پس از اینکه ۵ سال در این کشور کار کرده و مالیات خود را پرداخت کرده باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم سوئد تقاضا دهد.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت سویس فی | پرداخت هزینه کنفرانس خارجی

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

افردای که در یکی از مقاطع تحصیلی در فرانسه هستند و همزمان به دنبال اقامت می باشند از طریق مجوز Séjour Provisoire de برای اقامت دائم می توانند اقدام کنند. مجوز APS، شما را قادر به کار کردن برای چندین ماه پس از پایان تحصیل می نماید. اجازه اقامت APS به زمان طولانی برای بررسی نیازمند است و متقاضی باید فرم درخواست را حداقل ۴ ماه پیش از انقضای اقامت دانشجویی تکمیل و اقدام نماید.

اقامت دائم در کانادا

کانادا علاوه بر داشتن یک سیستم آموزشی قوی، این مزیت را برای دانشجویان فراهم می کند که بتوانند در این کشور اقامت داشته باشند. به طور کلی روش های رایجی که در همه استان ها برای متقاضیان قابل اجرا است، به سه صورت ذیل می‌باشد. علاوه بر این سه روش، می توانید بر اساس استانی که در آن تحصیل کرده اید نیز درخواست اقامت دائم را بدهید:

  • برنامه اکسپرس اینتری و فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا
  • روش‌ برنامه های استانی برای اقامت کانادا
  • روش‌های عمومی مربوط به کل کانادا

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

دانشجویانی که قصد اقامت دائم پس از تحصیل را در استرالیا دارند در گام نخست پس از پایان تحصیلات دانشجویان خارجی می توانند از ویزای کار پس از تحصیل یعنی ویزای ۴۸۵ استفاده کنند. این ویزا فقط به آن دسته از افرادی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در استرالیا به پایان رسانده اند و با موفقیت مدرک خود را دریافت کرده اند. برای اخذ این ویزا امتیازات لازم را باید کسب نمود.

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت پس از تحصیل در آمریکا را دارند باید از تمکن مالی برخوردار باشند. به طور کلی برای دریافت اقامت دائم آمریکا به این صورت باید عمل کرد که بعد از پایان تحصیل متقاضی باید حتما مشغول به کار شود و شرکتی که متقاضی در آن کار می‌کند، برای وی درخواست گرین کارد دهد. همچنین برای دریافت اقامت دائم افراد می توانند از طریق ویزاهای F1، و M1 اقدام کرد.

اقامت پس از تحصیل در اتریش

برای اخذ اقامت دائم پس از پایان تحصیل، متقاضی باید به مدت ۵ سال کار قراردادی با حقوق و دستمزدی بیش از ۲۰۰۰ یورو در ماه را داشته باشند که در این صورت افراد می توانند درخواست اقامت دائم را داشته باشند. این نکته مهم را باید توجه کرد که دوران تحصیل شامل سال کاری نمی شود. اما در مقطع دکتری چنانچه افراد موفق به اخذ بورسیه در مقطع دکتری شوند و به عنوان دستیار در دانشگاه های اتریش در کنار تحصیل کار کنند، بر اساس حقوق و دستمزد دریافتی و پرداخت مالیات این مدت جز اقامت آنها به حساب می آید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان