فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

کالج کانادا را انتخاب کنیم یا دانشگاه

ویزای استارت آپ کانادا

تحصیل در کانادا کالج را انتخاب کنیم یا دانشگاه

بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل کالج را به جای دانشگاه بر می گزینند. به خصوص این امر برای تحصیل در کشور کانادا بسیار رخ می دهد. اما کالج و دانشگاه در مواردی باهم متفاوت هستند.

بر خلاف ایالات متحده آمریکا که در آن به مدارس محلی و یا اجتماعی کالج گفته می‌شود، کالج در کانادا برای ارائه آموزش های فنی و با هدف رشد اقتصادی کانادا فعالیت می‌کند. برنامه‌های کالج‌ها در کانادا بر اساس روند بازارکار و نیاز‌های کارفرمایان در کانادا تعیین می‌شود.

کالج کانادا را انتخاب کنیم یا دانشگاه

به طور خلاصه کالج ها معمولا به مهارت های اشتغال خاص، آموزش‌های حرفه‌ای و تجارت متمرکز می‌شوند و استخدام دانش آموزان پس از تحصیل، هدف مستقیم آنها است. اندازه کلاس‌های درس در کالج بسیار کوچک است تا تعامل بین مدرس و دانش‌آموزان بیشتر باشد و بر همین اساس، تجربه عملی دانش‌آموزان تا حد چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. کالج‌ها تحت نظارت دانشگاه‌های کانادا و در سه مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و گواهینامه (certificate) فعالیت می‌کنند.

مشابه این سیستم در سیستم آموزشی ایران، مراکز فنی و حرفه ای و یا دانشگاه های جامع علمی کاربردی می باشد، با این تفاوت که به طور تمام و کمال اهداف کالج ها در این دانشگاه ها پیاده نشده است و یک شبیه سازی ناقص از کالج ها هستند.

پذیرش کالج در کانادا

برای اخذ پذیرش از کالج های کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس نمی باشد و می‌توانید دوره‌های زبانی خود را در کالج ها بگذرانید. از معروف ترین کالج های کانادا Seneca, Humber و George brown را می توان نام برد. به طور کلی شهریه کالج‌های کانادا سالانه از ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار کانادا متغییر است و به کالج و رشته انتخابی بستگی دارد. به عنوان نمونه شهریه رشته IT در کالج Seneca که زیر مجموعه دانشگاه York می‌باشد، ۱۵ هزار دلار در سال می‌باشد.

مقالات مفید: مزیت فرصت مطالعاتی | دوره پادفک | روش نوشتن استادی پلن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان