روش گرفتن اقامت دائم پس از تحصیل در فرانسه

اقامت دائم پس از تحصیل در فرانسه
5/5 - (3 امتیاز)

اخذ اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی در فرانسه

اقامت دائم پس از تحصیل در فرانسه | در گذشته و قبل از ایجاد اداره مهاجرت در فرانسه امکان اخذ مجوز اقامت حتی پس از ۵ سال استقرار ممکن بود. اما در سال‌های اخیر با افزایش مهاجرت محدودیت های بیشتری برای اقامت فرانسه اعمال شده است، بطوریکه مدت زمان لازم برای مجوز اقامت دائم حداقل به ۱۰ سال افزایش پیدا کرده است.

البته فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه و مهندسی با توجه به فراهم بودن فرصت های شغلی در بخش صنعت و دانشگاه ها از شانس بسیار بالایی برخوردار هستند. اقامت دائم فرانسه به متقاضیان این امکان را می دهد که به مدت ۱۰ سال در فرانسه زندگی کنند. از طرفی این اجازه نامه قابل تمدید است، پس می توان به طور نامحدود با استفاده از این گزینه در فرانسه زندگی نمایید.

با دریافت این اجازه نامه در بسیاری از حقوق فرانسوی مانند حق تحصیل، حق کار، مراقبت های درمانی داوطلبان سهیم می خواهند داشت اما تمام حقوق یک شهروند فرانسوی اهدا نمی شود. دریافت این کارت بستگی به شرایط شخصی افراد، از قبیل دلیل ماندگاری، شغل و ثبات مالی، موفقیت ها در پیوستن به جامعه فرانسوی و توانایی زبان بستگی دارد. لازم به ذکر است که در صورت ترک کشور فرانسه به مدت دو سال متوالی یا بیشتر، حق اقامت دائم خود را در این کشور از دست خواهید داد.

دانشجویان بین المللی که از یک دانشگاه فرانسه فارغ التحصیل شده اند و دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند می توانند در “AUTORISATION PROVISOIRE DE SEJOUR”  یا (APS) ثبت نام کنند. این سند مجوز ۱۲ ماه اقامت در فرانسه را می دهد تا به دنبال شغل باشید. مجوز APS باید ظرف ۲ ماه قبل از انقضاء اجازه اقامت فعلی شما درخواست شود. در طول جستجوی کار برای خود، ویزای دانشجویی شما را قادر به کار پاره وقت در هر شغلی، صرف نظر از اینکه آن مربوط به رشته شما باشد.

اقامت دائم پس از تحصیل در فرانسه

 شرایط دریافت  APS برای اقامت دائم پس از تحصیل در فرانسه

هر دانش آموزی که حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یک موسسه معتبر آموزش عالی در فرانسه  دریافت نموده باشد واجد شرایط برای اقدام جهت  APS  است. دانشجویان رشته های مهندسی، حسابداری و پزشکی، و کسانی که دارای دکتری هستند نیز واجد شرایط می باشند. از آنجایی که اجازه اقامت APS  به زمان طولانی برای پردازش و بررسی نیازمند است، بنابراین بایستی فرم درخواست را حداقل ۴ ماه قبل از انقضای  اقامت دانشجویی تکمیل و اقدام شود.

نکات مصاحبه اسکایپ (Skype) برای اپلای | همه چیز در باره بورسیه ترکیه (ترکیه بورسلاری) | دانلود نمونه توصیه نامه رایگان | همه چیز درباره بورسیه ترکیه (ترکیه بورسلاری)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان