فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

اثبات تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا

تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا

اثبات توانایی مالی برای تحصیل در استرالیا

تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا | یکی از مراحل دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اثبات توانایی مالی دانشجویان می باشد. هدف دولت استرالیا از قرار دادن چنین شرطی کسب اطمینان از جذب دانشجوی فعال، مصمم و جدی است که برای تحصیلات خود بودجه کافی را در نظر گرفته است.

☑️ پیشنهاد مطالعه: تحصیل در استرالیا

مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا

براساس قوانین ویزای تحصیلی استرالیا، متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا بایستی مدرکی دال بر اثبات توانایی پرداخت هزینه تحصیل در استرالیا را داشته باشد. بر این اساس به دو روش می توان توانایی مالی خود را اثبات کرد.

روش اول

در روش اول باید اثبات کنید که از توانایی پرداخت هزینه های ۱۲ ماه زندگی در استرالیا، شهریه دانشگاه برای حداقل سال اول و هزینه های سفر به استرالیا برخوردار هستید.

۱- هزینه های ۱۲ ماه زندگی در استرالیا به صورت زیر تخمین زده می شود:

  • هزینه دانشجو: ۲۱,۰۴۱ دلار استرالیا
  • هزینه همسر دانشجو: ۷,۳۶۲ دلار استرالیا
  • هزینه فرزند دانشجو: ۳,۱۵۲ دلار استرالیا
  • در صورت داشتن فرزند دانش آموز بایستی مبلغ ۸۰۰۰ دلار نیز برای هر فرزند ارائه دهد. برای متقاضیان مقطع دکتری ممکن این مبلغ را بتوان حذف کرد.

تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا

 

۲- هزینه های ۱۲ ماه تحصیل در استرالیا

متقاضیان باید اثبات کنند که حداقل ۱۲ ماه اول هزینه تحصیل را در حساب خود دارند. به عنوان نمونه اگر شهریه کل دوره تحصیلی ۱۲۰ هزار دلار است و دوره به مدت ۳  سال است، باید مبلغ ۴۰ هزار دلار برای سال اول در حساب افراد موجود باشد.

۳- هزینه های سفر

برای افرادی که خارج از استرالیا هستند این هزینه معادل ۲۰۰۰ دلار استرالیا و  افراد داخل استرالیا این هزینه ۱۰۰۰ دلار است.

روش دوم

در روش دوم بر اسا قوانین مهاجرتی استرالیا جدید ویزای تحصیلی استرالیا اگر همسر و یا پدر و مادر متقاضی سالانه مبلغ ۶۲,۲۲۲ دلار استرالیا (برای افراد متاهل ۷۲,۵۹۲ دلار استرالیا) درآمد داشته باشند، با گواهی معتبر مربوطه را داشته باشند از این روش برای اثبات توانایی مالی خود می توانند استفاده نمایند.

 

تمکن مالی برای تحصیل در استرالیا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان