تحصیل پزشکی بدون مدرک زبان | تحصیل دندانپزشکی بدون مدرک زبان | تحصیل داروسازی بدون مدرک زبان

ربته بندی دانشگاه

تحصیل در پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بدون مدرک زبان

چه کشورهایی برای ادامه تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان ندارند؟

به طور کلی داشتن دانش زبان انگلیسی یکی از ملزومات برای ادامه تحصیل در دانشگاه بین المللی است که دروس در آنها به زبان انگلیسی آموزش داده می شود. اما ممکن است دانشجویی به دلایل متعدد نتواند مدرک مورد نظر را بدست آورد. با این حال بعضی از دانشگاها هستند که نیاز به مدرک زبان ندارند. در هر صورت تحصیل در شاخه های پزشکی به زبان انگلیسی قوی نیاز دارد و اگر در ابتدای مسیر به این نکته توجه نکنید بعدا با مشکل روبرو خواهید شد.

مجارستان

متقاضیانی که دوره یک ساله کالج pre-med را در مجارستان با موفقیت پشت سر بگذرانند، آنگاه می توانند در دانشگاه بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز پذیرفته شوند. دانشگاه های مجارستان دارای رتبه های جهانی بسیار عالی هستند و یکی از جذاب ترین مقاصد تحصیلی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اروپا می باشند.

چین

در چین تعدادی دانشگاه با رتبه های جهانی مناسب وجود دارد که نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی برای دوره های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ندارند. اما اغلب دانشگاه های این کشور نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارند.

اوکراین

کشور اوکراین سال هاست که مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. دانشگاه های با اعتبار بالای این کشور هر ساله متقاضیان بسیاری را بخود جذب می کند. دانشگاه های این کشور عموما برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک زبان ندارند.

روسیه

دانشگاه های این کشور به مدرک زبان انگلیسی نیاز ندارند و بعضی از این دانشگاه ها در میان متقاضیان از درجه اعتبار بالایی برخوردارند. دانشگاه های روسیه برای ادامه تحصیل به زبان روسی یا انگلیسی نیاز به مدرک زبان ندارد اما داشتن آیلتس ۶ آکادمیک می تواند آزمون زبان انگلیسی ورودی دانشگاه ها را لغو کند.

اسلواکی

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه Comenius اسلواکی هم نیاز به مدرک زبان ندارد و یک فرصت عالی برای علاقمندان به تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی حساب می آید. دانش جویان می توانند در دانشگاهی در حوزه شنگن به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان تحصیل کنند.

مقاله مرتبط: شرح گام به گام اپلای و پذیرش تحصیلی | نمونه استادی پلن برای اپلای | روش نوشتن استادی پلن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان