فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

هزینه‌ زندگی در هلند | هزینه های حمل و نقل در هلند

هزینه‌ زندگی در هلند
5/5 - (1 امتیاز)

هزینه‌ زندگی در هلند

هزینه‌های روزانه می تواند شامل تغذیه، حمل و نقل، کتب، لباس‌ها و بلیط‌های سینما می‌باشد. در کنار این موارد بایستی هزینه‌های خانه و بیمه را نیز در نظر بگیرید. به صورت تخمینی هزینه تحصیل در هلند برای دانشجویان بین‌المللی در حدود بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو می‌باشد.

هزینه مسکن در هلند

دانشجویانی که از سطح درآمد متوسطی برخوردار هستند و بطور مثال از یک بورسیه تحصیلی بهره مند هستند، تقریبا معادل با یک سوم از این درآمد خود را باید صرف مسکن کنند. هزینه‌های یک اتاق متوسط در هلند در حدود ۳۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه است. البته بطور کلی هزینه‌ها بستگی به شهر محل تحصیل بستگی دارد و این هزینه به نوع قرارداد بستگی دارد. برای مثال هزینه تهیه مسکن در آمستردام بیشتر از شهرهای کوچک دیگر است.

هزینه تغذیه در هلند

بخش دیگر یعنی یک سوم دیگر هزینه تحصیل در هلند مربوط به خوراک و مواد غذایی می باشد. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وعده‌های غذایی گرم با قیمت‌های مناسب ارائه می‌دهند. بسیاری از شهرها دارای رستوران‌های عمومی هستند که می‌توانید در آن وعده‌های غذایی مناسبی با قیمت‌های مناسب خریداری نمایید. اما ارزان‌ترین راه برای تغذیه آشپزی توسط خود است. برخی از هزینه‌های مواد غذایی عبارت است از:

  • یک فنجان قهوه/ چای در کافی شاپ: ۲ یورو
  • یک چیزبرگر: ۳ یورو
  • شام در یک رستوران دانشجویی معمولی: ۱۰ یورو

اکثر سوپرمارکت‌ها برندهای متنوعی را عرضه می‌کنند. می‌توان قیمت‌ها را مقایسه و ارزان‌ترین برند را انتخاب کنید.

هزینه های حمل و نقل در هلند

هلند معروف به کشور دوچرخه ها است. بهترین وسیله نقلیه در هلند دوچرخه  می باشد. می توانید به راحتی با دوچرخه به اطراف شهر بروید. این راه نه تنها یک روش رایج هلندی بلکه یک راه ارزان قیمت برای حمل و نقل است. هزینه بلیط در حدود ۲ یورو برای یک سفر تک نفره در شهر می‌باشد. دانشجویان می‌توانند از یک کارت تخفیف برای بلیط‌های قطار استفاده کنند که از این طریق به آنها ۴۰ درصد در زمان‌های غیر شلوغ تخفیف تعلق می‌گیرد.

تخفیفات دانشجویی در هلند

بسیاری از کافه ها، رستوران ها ، موزه ها و سینماها تخفیف دانشجویی را ارائه می دهند. بیشتر اینها اثبات دانشجو بودن از طریق کارت دانشجویی می باشد. کارت شناسایی بین المللی دانشجویی (ISIC) می تواند در سفر ، خرید و موزه تخفیف هایی به شما دهد که در در سراسر جهان معتبر است. با کارت تخفیف CJP هلندی تخفیف برای بسیاری از جشنواره ها ، موزه ها و خرید در هلند دریافت خواهید کرد.

پذیرش مشروط دانشگاه های آمریکا | شرایط پذیرش ارشد در آلمان | سایت های یافتن خانه در هلند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان