پذیرش مشروط (conditional admission) | پذیرش غیر مشروط

وثیقه خروج از کشور

پذیرش یا Admission

پذیرش یا Admission در واقع قبول شدن متقاضی برای ثبت نام در رشته و دانشگاه خاص برای سال تحصیلی مشخصی می باشد که پس از طی مراحل لازم آن، به متقاضی اعطا می شود و بدین معنی است که در دانشگاه مورد نظر برای تحصیل در آن پذیرفته شده است.

نظام آموزشی بعضی از کشورها به دانشجویان خارجی این امکان را می دهد که، اگر در زمان ارسال مدارک تحصیلی خود به کالج ها و دانشگاه ها، نمره آزمون زبان شان حاضر نباشد، اجازه ارسال مدارک تحصیلی خود را در زمانی دیرتر به مراکز آموزشی داشته باشند و موسسات آموزشی می توانند بدون در دست داشتن نمره آزمون زبان، پذیرش تحصیلی دانشجو را صادر نمایند که البته به صورت مشروط می باشد و پس از اخذ موافقت مرکز آموزشی با صدور پذیرش تحصیلی داوطلب، به وی زمان کافی داده می شود، تا دوره آمادگی زبان برای امتحان را در خود دانشگاه بگذرانند و پس از قبولی در امتحان، تحصیلات خود را به صورت رسمی آغاز نمایند.

پذیرش معمولا به دو شکل صادر می شود:

پذیرش مشروط یا Conditional Admission

برخی از دانشگاه ها این امکان را برای دانشجو فراهم می کنند که در صورت نقص مدارک در زمان اقدام پذیرش، مثلا نداشتن مدرک زبان لازم برای آن رشته یا در دست نبودن مدرک تحصیلی و یا هر نقص دیگری، دانشجو را به طور مشروط بپذیرند و به او مهلت بدهند که تا مدت زمان معینی نقص مورد نظر را برطرف کرده و پذیرش مشروط را به غیر مشروط تبدیل نمایند. این پذیرش این فایده را دارد که دانشجو از پذیرفته شدنش در دانشگاه مورد نظر مطمئن می گردد و با آسودگی خیال در مهلت تعیین شده مدرک لازم را آماده و برای دانشگاه ارسال می کند.

پذیرش غیر مشروط یا Unconditional Admission

این نوع پذیرش زمانی صادر می شود که متقاضی تمام مدارک و ضوابط لازم برای اخذ پذیرش را طبق درخواست دانشگاه به طور کامل دارا بوده است و دانشگاه این مطلب را احراز کرده و سپس این پذیرش را برای وی صادر کرده است. بنابراین با در دست داشتن این نوع پذیرش متقاضی نیاز به هیچ کار دیگری ندارد و می تواند برای اخذ ویزا اقدام کند.

پذیرش مشروط به صورت پذیرش اولیه از دانشگاه که همراه با پذیرش کالج یا آکادمی زبان از دانشگاه می باشد است. در پذیرش مشروط متقاضی می بایستی الزاما قبل از ورود به دانشگاه دوره های آماده سازی زبان را در کالج و آمکادمی های وابسته و غیروابسته به دانشگاه طی کند که این دوره ها بسته به توانائی متقاضی از ۳ ماه الی ۲ سال می باشد.

مدت زمانی که جهت اخذ پذیرش مشروط مصرف می شود ۶-۳ ماه می باشد و اقدام به درخواست و انعکاس شرایط متقاضی به دانشگاه می بایستی حداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی انجام پذیرد. متقاضی پس از دریافت پذیرش قبل از شروع سال تحصیلی می تواند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نماید و یک ماه قبل از شروع کلاسها می تواند اقدام به عزیمت نماید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت اپلیکیشن فی | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان