فرم ارزیابی وضعیت پرونده تحصیلی + مشاوره رایگان

روش پیدا کردن فاند تحصیلی | نحوه پیدا کردن پوزیشن تحصیلی

پیدا کردن فاند تحصیلی
5/5 - (3 امتیاز)

عناوین مقاله:

چگونه پوزیشن های تحصیلی در اروپا و آمریکا پیدا کنیم؟

پیدا کردن فاند تحصیلی | بسیاری از متقاضیان و افرادی که با فرآیند اپلای آشنا نیستند همواره در مورد یافتن پوزیشن های تحصیلی به خصوص در مقطع دکتری از ما سوال می پرسند که چگونه و به چه طریقی می توان یک موقعیت تحصیلی پیدا کرد؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

از سخت ترین و پر زحمت ترین کارها در فرآیند اپلای کردن، جستجو مداوم برای پوزیشن ها و موقعیت های دانشگاه ها و پیدا کردن فاند تحصیلی می باشد.‌ برای این منظور، ابتدا بهتر است که به سایت‌های دانشگاهی مد نظر خود مراجعه کنید و یا با یک استاد راهنما در دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید و اطلاعات تحصیلی خود را برای او ارسال نمایید. اما این روش یک رویه کلی است و برای دانشگاه های اروپایی و آمریکایی پیدا کردن پوزیشن تحصیلی تقریبا متفاوت است.

پیدا کردن فاند تحصیلی

‌بسیاری از دانشگاه ها پوزیشن محور (position-based) هستند. این موضوع به خصوص در دانشگاه های اروپایی بیشتر صدق می کند. دانشگاه های پوزیشن محور به این معنی است که اساتید از طریق مکاتبه مستقیم با متقاضی کمتر دانشجو می پذیرند. رویه در این دانشگاه ها بدین گونه است که ابتدا یک پروژه تعریف می شود و سپس آن پروژه برای جذب دانشجو اطلاع رسانی می شود که با توجه به شرایط و نیاز های آن موقعیت باید برای ان اپلای کرد.

یکی از معایب جستجو در این روش این است که جستجو و همیشه آپدیت بودن برای این کار سخت و زمان بر می باشد. زیرا برای این کار باید هر بار به سایت تمام دانشگاه ها مراجعه کرد و تمام پوزیشن های جدید را بررسی کرد.

بنابراین چه بسا با دیر مراجعه کردن به این سایت ها، به علت ددلاین های هر یک از پوزیشن ها، فرصتی ها از بین بروند.‌ برای جلوگیری از، از دست دادن موقعیت‌ها و همچنین صرفه جویی در وقت و انرژی برای جستجو، یک راه حل وجود دارد که بشرح زیر می باشد.

‌‌‌اکثر دانشگاه ها سیستمی دارند که با عضو شدن در خبرنامه آن سایت، می توان هر روزه از ایمیل و موقعیت های جدیدی که اطلاع رسانی می شود آگاهی پیدا کرد. برای این کار بایستی در وبسایت دانشگاه به قسمت Vacancies رفته و در آنجا به دنبال عناوینی مانند Newsletter یا jobupdate email و از این دست اسامی مراجعه کرد. با وارد کردن ایمیل خود در این سیستم ها عضو شده و از پوزیشن های جدید خبردار خواهید شد.

این رویه را برای همه دانشگاه ها و یا موسساتی که علاقه مند هستید می توان انجام داد. ‌در بعضی از سایت ها نیز این گزینه هم وجود دارد تا واژه های کلیدی، رشته مورد نظر یا دپارتمان مورد نظر را انتخاب کرد تا صرفا موارد دلخواه اطلاع رسانی شود.‌

روش پیدا کردن پوزیشن های تحصیلی در اروپا

با وجود اینکه بهترین روش پیدا کردن پوزیشن ها و پیدا کردن فاند تحصیلی در آمریکا و کانادا مکاتبه با اساتید است، این روش در اروپا کمتر موثر است. براى پیدا کردن پوزیشن ها در اروپا سایت های بسیاری وجود دارد که برخی از این سایت ها بصورت زیر می باشند:

  1.  PhDportal.com
  2.  Academicpositions.eu
  3.  Phdstudies.com
  4.  Universitypositions.eu
  5.  Eurosciencejobs.com
  6.  Denmark.dk
  7.  phds.org

معرفی فاندیاب برای پیدا کردن فاند تحصیلی

مجموعه همیارپروژه نوین برای راحتتر شدن بخشی از این کار برای دانشجویان و پیدا کردن فاند تحصیلی به معرفی لیست فاندیاب در سراسر جهان پرداخته است؛ دانشجویان و متقاضیان اپلای و پیدا کردن فاند تحصیلی می توانند با مراجعه به این سایت ها از به روزترین بورسیه ها و موقعیت های تامین مالی شده اطلاع حاصل کنند. برای این منظور کافیست در سایت همیارپروژه نوین کلمه فاندیاب را جستوجو کنید تا به تفکیک کشور و قاره مورد نظر شما لیست فاندیاب های مهم در اختیار شما قرار گیرد.

همچنین به صورت روزانه در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی به معرفی بورسیه و فاند تحصیلی در سایت و کانال تلگرام همیارپروژه می پردازیم که به راحتی دانشجویان می توانند به تفکیک رشته، دانشگاه، مقطع تحصیلی و همچنین کشور مورد نظر از بورسیه ها و فاند های تحصیلی اطلاع پیدا کنند.


دانشگاه های خوب آمریکا | هزینه‌ زندگی در هلند | مقدار فاند دکتری آمریکا | دانشگاه های دولتی و خصوصی در کانادا


 

دیدگاه کاربران
  • توکلی 22 سپتامبر 2020 / 04:06

    با سلام و تشکر بابت سایت خوبتان میخواستم بپرسم بورسیه هایی که از طرف دانشگاهها ارایه میشوند هیا سالیانه میباشند و اگر اینطور است ایا هرسال در تاریخ مشخصی ارایه میگردند؟ سوال دیگرم این است که تحصیل در دوره دکترا در کدام کشورها شغل محسوب میشود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان