دوره پادفک چیست؟

دوره پادفک

دوره پادفک چیست

دوره پادفک (padfak)، دوره‌ای برای آماده‌سازی زبان روسی برای آن دسته از افرادی است که دانشگاه های روسیه را مقصد خود قرار داده اند. این دوره شرایط را برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه فراهم می‌کند و دوره‌ی آموزشی قبل از ورود به دانشگاه‌های روسیه برای دانشجویان بین المللی است. موضوعات دوره پادفک شامل آموزش در مهارت های مکالمه، شنیداری، زبان‌شناسی، زبان روسی در تجارت، ادبیات روسی و ترجمه است. از این رو دانشجویان در دوره پادفک متناسب با رشته‌ای که در آن می خواهند تحصیل کنند، دروس‌ پیش‌نیاز این رشته ها را به زبان روسی تحصیل می کنند. درواقع دوره پادفک، معادل مقطع پیش‌دانشگاهی ایران است.

مثلا دوره پادفک رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا داروسازی شامل آموزش زبان روسی عمومی و تخصصی،آموزش در زمینه های فیزیک، ریاضی، شیمی و زیست‌شناسی است. علاوه بر این دوره پادفک برای رشته‌های علوم پزشکی، برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل به زبان روسی دوره‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری در روسیه هستند اجباری می باشد.

مزایای شرکت در دوره پادفک

۱-  متقاضیانی که دوره پادفک را به اتمام برسانند در آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه قبول شوند.
۲- در صورت نداشتن دوره پادفک و زبان روسی، شانسی برای اقامت بعد از فارغ التحصیلی و کار در روسیه را نخواهید داشت.
۳-  دانشجویانی می‌توانند بورسیه تحصیلی دولت روسیه را دریافت کنند که دوره پادفک را با موفقیت به اتمام رسانده باشند و قصد تحصیل به زبان روسی را داشته باشند.

نحوه پیدا کردن بورسیه تحصیلی | تمکن مالی تحصیل در آلمان | مدرسه تابستانی آکسفورد

مدت زمان و هزینه ها دوره پادفک

۱- مدت زمان دوره پادفک ۱۲۰ ساعت آموزش در روسیه است و معمولاً از ۸ تا ۱۰ ماه به طول می‌انجامد. زمان رایج ثبت‌نام در دوره های پادفک از آوریل شروع می‌شود و تا ژوئیه ادامه دارد.
۲- هزینه دوره پادفک، در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما کل هزینه دوره پادفک روسیه به طور میانگین حدودا برابر ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار می باشد اما دانشجویانی که از بورسیه برخوردار هستند، دوره پادفک را رایگان خواهند گذراند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان