ثبت ATAS انگلستان

ATAS انگلستان

عناوین مقاله:

مراحل انجام پروسه گواهی ATAS در همیارپروژه

1- ثبت سفارش اولیه با پر کردن فرم زیر (بدون پرداخت هزینه سفارشی ثبت خواهد شد)

2- هماهنگی کارشناس با کاربر و ایجاد اشتراک و گروه کارشناسان

3- پرداخت هزینه + دریافت اطلاعات مورد نیاز و مشاوره اولیه مورد نیاز

4- انجام مراحل درخواستی -> تحویل (بر اساس انتخاب پکیج)

5- تحویل نهایی

فرم درخواست انجام مراحل گواهی ATAS

فرم درخواست بخش استادی پلن گواهی ATAS

گواهی ATAS انگلستان چیست؟

طرح تأیید فناوری آکادمیک (ATAS) Academic Technology Approval Scheme برای همه دانشجویان و محققان بین‌المللی (به غیر از ملیت‌های معاف) که تحت کنترل مهاجرت انگلستان هستند و قصد تحصیل یا تحقیق در مقطع کارشناسی ارشد در موضوعات حساس و خاص را دارند، اعمال می‌شود.

موضوعات و حوزه‌های تحقیقاتی آن‌هایی هستند که دانش می‌تواند در برنامه‌های توسعه فناوری نظامی متعارف پیشرفته (ACMT)، سلاح‌های کشتار جمعی (WMD) یا ابزارهای ارسال آن‌ها، مورد استفاده قرار گیرد. محققان و دانشجویان در این موضوعات حساس باید قبل از تحصیل یا شروع تحقیق در بریتانیا برای گواهی طرح تایید فناوری آکادمیک (ATAS) اقدام کنند.

اگر دانشجوی جدید هستید و نیاز به گواهینامه ATAS دارید، باید قبل از درخواست اجازه ورود به بریتانیا، این گواهی را دریافت کنید. هنگامی که پیشنهاد خود را از دانشگاه خود دریافت کردید، باید ۶ ماه قبل از شروع دوره خود درخواست دهید. گواهی ATAS انگلستان به مدت ۶ ماه از تاریخ صدور اعتبار دارد تا به متقاضیان فرصت داده شود تا برای ویزای خود درخواست دهند.

از زمانی که پیشنهاد مشروط تحصیل در یک موسسه آموزش عالی بریتانیا (HEI) را دریافت کرده اید، باید هر چه زودتر برای گواهی ATAS خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که باید اطمینان حاصل کنید گواهی ATAS انگلستان شما قبل از درخواست ویزای انگلستان منقضی نمی شود.

درخواست برای چندین دانشگاه: دانشجویان و محققین متقاضی برای چندین دانشگاه  باید در نظر داتشه باشند که هر مدرک مختص دوره، حوزه پژوهشی و موسسه است. بنابراین باید برای هر برنامه تحصیلی یا حوزه تحقیقاتی که ATAS در آن اعمال می شود، درخواست ارسال کنید.

دانشجویان کدام کشور ها از دریافت گواهی ATAS انگلستان معاف هستند؟

دانشجویان و محققانی که اتباع کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA)، استرالیا، کانادا، ژاپن، نیوزلند، سنگاپور، کره جنوبی، سوئیس یا ایالات متحده آمریکا هستند نیازی به گواهی ATAS انگلستان ندارند. محققان و دانشجویان از همه ملیت های دیگر باید برای گواهی ATAS انگلستان درخواست دهند.

گواهی ATAS انگلستان برای محققین دانشگاهی

اگر شما یک محقق دانشگاهی هستید که در مسیرهای Skilled Worker، Global Business Mobility، موافقتنامه بین المللی درجه ۵ و مسیرهای تبادل مجاز دولتی درخواست می دهید، باید قبل از درخواست ویزای بریتانیا یا مجوز، برای گواهی ATAS درخواست دهید و آن را دریافت کنید. قبل از درخواست گواهی ATAS نیازی به داشتن قرارداد کار نهایی ندارید. کارفرمای شما به شما توصیه می کند که آیا باید تحت یک طبقه بندی استاندارد شغلی (SOC) که به ATAS نیاز دارد استخدام شوید یا خیر.

اگر محققی هستید که به عنوان بازدیدکننده به بریتانیا سفر می کنید، قبل از شروع هر فعالیت تحقیقاتی مرتبط در بریتانیا باید گواهی ATAS انگلستان را دریافت کنید. با این حال، لازم نیست قبل از درخواست ویزای انگلستان (در صورت لزوم) این کار را انجام دهید. اگر به عنوان یک بازدیدکننده به گواهی ATAS نیاز دارید، لازم نیست قبل از درخواست ویزا این گواهی را دریافت کنید، اما باید قبل از سفر به بریتانیا آن را دریافت کنید. HEI/مؤسسه تحقیقاتی باید گواهی ATAS را قبل از اجازه شروع تحقیق بررسی کند، و اگر این مورد ارائه نشود، اجازه حضور در محل را نخواهید داشت.

ATAS انگلستان

مدارک مورد نیاز برای درخواست آنلاین ثبت ATAS انگلستان

  • اطلاعات مربوط به برنامه تحصیلی/تحقیق شما از جمله کد CAH3 مربوطه ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی فقط برای درخواست های دانشجویی
  • نامه پیشنهاد مشروط شما از موسسه آموزش عالی شما (HEI)
  • اطلاعات مربوط به مطالعات گذشته
  • استخدام قبلی و فعلی (در صورت وجود)
  • کلیه مقالات منتشر شده
  • ماژول هایی که ممکن است در کارشناسی ارشد تدریس شده بگذرانید (اگر مطمئن نیستید لطفاً همه ماژول های ممکن را وارد کنید)
  • حوزه تحقیق شما و توضیحات (برای مدارک تحقیقاتی و محققان)
  • نام کامل و اطلاعات تماس ۲ داور
  • اطلاعات مربوط به تمکن مالی

دریافت گواهی ATAS انگلستان چقدر طول می کشد؟

زمان بررسی درخواست ATAS | پردازش درخواست های دانشجویی و محققی ATAS انگلستان حداقل ۲۰ روز کاری (۴ هفته کامل) طول می کشد. اگر بین آوریل و سپتامبر درخواست دهید، ممکن است حداقل ۳۰ روز کاری طول بکشد تا تکمیل شود. درخواست ها به ترتیب دریافت پردازش می شود و هیچ سرویس “پیش سریع” وجود ندارد. بنابراین شما باید درخواست ATAS خود را در اسرع وقت ارسال کنید.

پیشنهاد مطالعه: پرداخت هزینه وقت سفارت انگلیس

نحوه ثبت ATAS انگلستان

برای ثبت ATAS انگلستان باید فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید که دارای ۱۰ بخش است. شما باید آن را به طور کامل، تا حد امکان با ارائه جزئیات در هر بخش تکمیل کنید. پورتال اپلیکیشن برای محققان و دانشجویان یکسان است. تکمیل فرم برنامه های ATAS با اطلاعات نادرست باعث تاخیر در پردازش درخواست شما می شود.

حوزه تحقیق: دانشگاه یا مؤسسه تحقیقاتی که پیشنهاد تحصیل یا تحقیق در آن را دارید، جزئیات مربوط به این بخش را در نامه پیشنهاد مشروط یا بیانیه تحقیق شما در اختیار شما قرار می دهد. آن‌ها کد CAH3 مناسب را به شما توصیه می‌کنند و شکل صحیح کلمات را برای کادر “What Will You Be Studying/Research Statement” به شما می‌دهند. در این بخش باید از توضیحات دانشگاه استفاده کنید.

مشخصات شخصی: جزئیات این بخش در گواهی ATAS شما گنجانده می شود. این را با دقت و به طور کامل تکمیل کنید و قبل از ارسال بررسی کنید. اگر در نیروهای مسلح خدمت کرده‌اید یا در رشته هسته‌ای رادیولوژیکی بیولوژیکی شیمیایی (CBRN) آموزش دیده‌اید، باید جزئیاتی از جمله دوره‌های برگزار شده، نقش‌های مرتبط و در صورت لزوم، سال‌های خدمت را ارائه دهید.

اگر تحقیقاتی را با بودجه دولتی انجام داده اید، آژانس تأمین مالی و جزئیات پروژه را درج کنید. اشتباهات تایپی و اعداد جابجا شده اشتباهات معمولی در این زمینه هستند و اگر جزئیات ارائه شده دقیقاً با جزئیات موجود در پاسپورت شما مطابقت نداشته باشد، ممکن است درخواست ویزا شما را تحت تاثیر قرار دهد یا به تاخیر بیاندازد.

اطلاعات همسر: باید مشخص کنید که آیا متاهل هستید و قصد دارید همسر خود را به همراه خود به بریتانیا ببرید. اگر همسر شما تصمیم به مطالعه یا تحقیق در مورد موضوع مرتبط با ATAS را داشته باشد در حالی که در انگلستان همراه شما است، باید به طور جداگانه برای گواهی ATAS خود اقدام کند.پ

اطلاعات تماس: مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما دقیق است. گواهی ATAS انگلستان به آدرس ایمیل ترجیحی که در این بخش وارد می کنید ارسال می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد: تا حد امکان جزئیات بیشتری را در مورد تمام مطالعات قبلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه دهید.

مطالعات دیگر: باید اطلاعات مربوط به مطالعات دیگری که انجام داده اید و فکر می کنید ممکن است با درخواست شما مرتبط باشد را ارئه دهید.

مقالات منتشر شده:باید لیست مقالات آکادمیک یا حرفه ای منتشر شده ی خود را که به تنهایی یا با ناشران مشترک انجام داده اید ارائه دهید.

سابقه اشتغال: هر شغلی را که داشته اید، با جزئیات تا حد امکان معرفی کنید. شما باید مشاغلی را بگنجانید که به دوره پیشنهادی تحصیلی یا حوزه تحقیقاتی شما مربوط می شود.

اطلاعات داوران: جزئیات ۲ داوری را که حداقل ۳ سال شما را می شناسند ارائه دهید. حداقل یکی از داوران باید از بخش دانشگاهی باشد. اگر سابقه کار دارید، باید یک داور از محل کار خود وارد کنید. یک داور از کشور شما ترجیح داده می شود، اما اگر در کشور دیگری تحصیل کرده باشید و/یا کار کرده باشید ضروری نیست. اعضای خانواده به عنوان داور پذیرفته نمی شوند.

حامیان مالی: جزئیات حامیانی را که برای تأمین مالی مطالعات پیشنهادی خود دارید، ارائه دهید. اگر منتظر تصمیم برای تامین مالی هستید، این را درج کنید و توجه داشته باشید که تصمیم در انتظار است. اگر بودجه مطالعات یا تحقیقات خود را تأمین می کنید، نام و آدرس خود را در کادرهای مربوطه ذکر کنید. اگر یکی دیگر از اعضای خانواده هزینه تحصیل شما را پرداخت می کند، جزئیات آنها را درج کنید.

مقالات مرتبط: ویزای دانشجویی انگلستان

توسط
تومان