مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

یکی از گزینه های های مهاجرت به کشوری دیگر، مهاجرت با انگیزه علمی و تحصیلی می باشد. داوطلبی  که قصد مهاجرت به کشوری دیگر به جهت تحصیل در مدرسه، دانشگاه، کالج و آکادمی و انجام پروژه‌ های تحقیقاتی و آزمایشگاهی داشته باشد، دانش‌آموز، دانشجو و محقق خارجی یا بین ‌المللی خوانده می شود و نیازمند دریافت ویزا، کارت اقامت و البته به سرانجام رساندن اقدامات لازم بدین منظور می‌باشد.

بنابراین برای شروع مهاجرت تحصیلی به کشور های دیگر، دانستن اطلاعات دقیق و کامل از شرایط تحصیل در کشور های دیگر می باشد تا بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید. متقاضی می بایست با توجه به سن، رشته ی تحصیلی مورد نظر و میزان هزینه و توانایی مالی خود برای مهاجرت تحصیلی اقدام نماید.

مسئله ی دیگر که می توان به آن توجه کرد این است که برخی از کشور ها با ارائه ی تسهیلاتی مانند تحصیل رایگان و یا شرط عدم نیاز به شرکت در آزمون های خاص مثلا برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، فرصت مناسبی را برای ادامه تحصیل فراهم نموده اند تا افراد نخبه و مستعد را به عنوان نیروی کار آمد در اختیار بگیرند.

یکی دیگر از روش های جدب دانشجویان کوشا و با استعداد، اعطای بورسیه های تحصیلی می باشد که باعث می شود تا متقاضیان با خیال آسوده تری و به صورت رایگان در دانشگاه مورد نظر تحصیل نمایند. از موضوعات با اهمیت دیگر برای اپلای داشتن اطلاعات درست و کامل از دانشگاه های مختلف پزشکی و غیر پزشکی و نیز رتبه بندی آن ها در میان دانشگاه های جهان می باشد. همچنین اگاهی از زبان مورد نیاز چه برای تحصیل و چه برای زندگی نیز یکی دیگر از نکات پراهمیت می باشد. علاوه براین در بسیاری از کشور ها نیازی به مدرک زبان برای اپلای نمی باشد و یا حتی برخی از کشور ها دوره های آموزش زبان را برای دانشجویان برگزار می نمایند.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی

نخست اینکه شرایط مهاجرت چه تحصیلی و چه غیر تحصیلی در کشورها و دانشگاه های مختلف متفاوت است. ولی به طور کلی برای متقاضیان مهاجرت دانشجویی  لازم است تا موارد زیر را بررسی نمایند:

  • رتبه ی دانشگاه مورد نظر در رنکینگ جهانی
  • مدت زمان تحصیل در هر رشته و در هر مقطع
  • هزینه های تحصیل و زندگی
  • معتبر بودن مدرک دانشگاه مورد نظر
  • آزمون ورودی مورد نیاز برای رشته و دانشگاه مورد نظر
  • مدرک زبان مورد نیاز
  • امکان کار کردن در حین تحصیل
  • نحوه دریافت اقامت پس از تحصیل

پیشنهاد مطالعه:

تحصیل در روسیه

گروه تلگرام اپلای

2178

پایه‌ریزی یک منبع آموزشی و علمی فارسی هدفی است که لحظه‌ای از آن غافل نبوده‌ایم. (فوق لیسانس رشته علوم کامپیوتر - پردازش تصویر)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان