انگیزه نامه برای پذیرش تحصیلی

انگیزه نامه برای پذیرش تحصیلی

انگیزه نامه برای پذیرش تحصیلی

انگیزه نامه برای پذیرش تحصیلی | مهاجرت تحصیلی و اپلای و چگونگی اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی نیازمند آماده کردن خود از همه نظر مانند شرایط روحی، شرایط مادی، مدارک و غیره می باشد. این امر باعث شده است تا به یکی از درگیری های ذهنی بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته ها و در مقاطع مختلف تحصیلی تبدیل شود.

هر امری مستلزم آماده سازی یکسری اسناد و مدارک می باشد و فرآیند اپلای شامل این مورد می شود. آماده سازی مدارک شامل مواردی نظیر مدارک آموزشی و ریز نمرات، ترجمه مدارک، آزمون های زبان لازم، نامه های مکاتباتی نظیر انگیزه نامه، رزومه تحصیلی آکادمیک، برنامه تحصیلی، توصیه نامه می باشد. انگیزه نامه یا SOP به بیانیه هدف یا انگیزه نامه اشاره دارد.

قطعا متقاضیانی که وارد وادی اخذ اپلای می شوند با عبارتی به عنوان انگیزه نامه یا SOP  آشنا می باشند. انگیزه نامه یک نقش کلی در ورود به فرآیند پذیرش تحصیلی دارد و پذیرش و عدم پذیرش متقاضی با یک انگیزه‌ نامه استاندارد و متمایز از ما بقی متقاضیان یک رابطه مستقیم دارد. همچنین از آنجایی که نگارش انگیزه نامه بخشی از روند پذیرش است که به طور کامل در اختیار متقاضی است، از این رو با یک فرمت استاندارد و متن قوی می تواند نتیجه مثبتی را به همراه داشته باشد.

دلیل سختی کار در نگارش انگیزه نامه این است که در فرایند اخذ پذیرش تحصیلی در ایران برخلاف سایر دانشگاه های سراسر دنیا بویژه آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا انگیزه نامه بین دانشجویان مرسوم نیست و دانشجویانی که حتی دانش زبانی خوبی برخوردار هستند به دلیل عدم اگاهی از قالب یک انگیزه نامه استاندارد به انگیزه نامه های کپی و موجود در اینترنت پناه می برند که این امر حتی اماکن دارد تا شما در پذیرش ریجکت شوید.

بنابراین نگارش یک انگیزه‌نامه استاندارد شرط اساسی برای پذیرش می باشد. مجموعه همیارپروژه یک پکیج مناسب مناسب را برای شما عزیزان فراهم کرده است تا نکته های اساسی درباره ساختار انگیزه‌نامه را آموزش ببینید. این پکیج کامل برای راهنمایی دانشجویان در جهت نگارش SOP استاندارد را در دسترس شما عزیزان می باشد تا از نگارش صحیح انگیزه نامه خود مطمئن شوید. تمامی انگیزه نامه های موجود در این پکیج توسط کارشناسان مجموعه همیارپروژه برای متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش شده اند مورد تحریر قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان