مسیر زندگی سری سیزدهم

وقتی تصمیم گرفته‌اید براساس آنچه معقول و موردتأیید خداست زندگی کنید، وقتی بنا دارید رضایت خدا را بر رضایت دیگران مقدم بدانید، وقتی مصمم هستید آنجا که کاری معقول و مشروع و مقدور نیست به‌صراحت «نه» بگویید، وقتی بر عقیده و باور و رفتار درست خود ثابت‌قدم و استوار هستید، مطمئن باشید کسانی هستند که شما را مورد تمسخر و سرزنش قرار می‌دهند و حتی مستقیم و غیرمستقیم شما را تحقیر و به شما توهین می‌کنند.


💞 وقتی شوهرتان به خانه می‌آید، با خودتان قرار بگذارید که هیچ مسئله‌ی ناخوشایندی را در یک ساعت اولِ ورود همسرتان به خانه، به او نگویید.


🌀 کاری که با تمرکز و دقت انجام شود، ثمربخش خواهد بود. بنابراین انرژی و تمرکز خود را برای انجام کارهای بیهوده و بی‌ارزش هدر ندهید. فقط به فکر تمام کردن یک کار نباشید و سعی کنید در کاری که انجام می‌دهید، بدرخشید.


💪🏼  از تغییر قوانین نترسید.

🔹از ویژگی‌های شخصی خودتان برای خلق موقعیت‌های بهتر استفاده کنید و اجازه ندهید دیگران توانایی‌های شما را سرکوب کنند.
🔹معمولاً افرادی که با خطرکردن مخالف هستند، به‌ندرت به موفقیت می‌رسند؛ اما در مقابل افرادی که روحیه ریسک پذیری دارند و اشخاصی که پرتحرک، مبتکر و مبارزه‌طلب هستند، همان افرادی هستند که جهان را تغییر می‌دهند.
🔹موفقیت از مقاومت، توانمندی و ابتکار ایجاد می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید در شغل‌تان پیشرفت کنید، بهتر است کمی از چارچوب‌ها خارج شوید.


فرزندان ما بیش از هر چیز، به احساس امنیت نیاز دارند.


📝 خالی کردن ذهن از افکار مختلف از طریق نوشتن

🔺اگر دقیقاً قبل از خواب چیزهایی بنویسید، احتمالاً ذهنتان درگیر نوشته‌هایتان خواهد بود.
🔺نوشتن، ایده‌ی بدی نیست؛ ولی حتماً باید این کار را حداقل یک ساعت قبل از رفتن به خواب انجام دهید. در غیر این صورت احتمالاً هنگام خواب ذهن‌تان درگیر چیزهایی است که نوشته‌اید.


♦️ کودک لجباز معمولا حاصل رفتار اشتباه والدینش است:

🔸یک کودک یک دنده ممکن است قدرت و کنترل قابل ملاحظه‌ای را بر روی والدین خود و دیگران بدست بیاورد. او ممکن است برای به کرسی نشاندن حرف خود، کلافه کردن و غر زدن مداوم، فریاد کشیدن، گریه کردن یا حملات فیزیکی به والدین، همشیرها و همسالان خود دست بزند و تنها زمانی که دیگران خواسته‌هایش را برآورده سازند، آرام گرفته و از وارد آوردن استرس و ناراحتی بر آنها دست می‌کشد. چنین کودکی با انرژی و تحمل بی‌پایان، والدین خود و دیگران را وادار می‌سازد تا رفتار بد او را پاداش بدهند.


آیا چیزی هست که اگر زندگی‌تان از اول شروع می‌شد، ترجیح می‌دادید خودتان را درگیرش نکنید؟

😊 خب، زندگی از اول شروع شده است! چه چیزهایی را می‌توانید تغییر دهید؟

بنویسید…


وقتی به کارتان عشق بورزید،
خلاقیت نمایان خواهد شد.


🔐  انتخاب‌های شما فقط‌ و فقط مال شما هستند.

🔘 هر وقت اوضاع خراب می‌شود، اشتباهی می‌کنید یا در موقعیت سختی قرار می‌گیرید، مسئولیت را قبول کنید!

🔘 دنبال بهانه نگردید و سعی نکنید تقصیر را بر گردن شخص دیگری یا سیر وقایع بیندازید. شما در هر جایی از زندگی که قرار دارید، نتیجه‌ی انتخاب‌های خودتان است. برای ردشدن از هر مانعی اول باید بپذیرید که آن مانع آنجاست، وگرنه هر بار به آن می‌خورید.


🗓  منظم و مسئول باشید.

برای اینکه بتوانید در زندگی شخصی و کاری خود موفق باشید و تعادل برقرار کنید، یادتان نرود تنها کسی که می‌تواند حتی با دستان خالی جهان‌تان را زیرورو کند، کسی نیست جز خود شما.

✨ پس تغییر زندگی در جهت شکوفایی و موفقیت را با پذیرش مسئولیت زندگی‌تان آغاز کنید. شما توانا هستید و می‌توانید برای خود بهترین تصمیمات را بگیرید. چرا که نه؟


⭐️ به روزی که داشته‌اید نگاهی می‌اندازید و برای فردا برنامه‌ریزی می‌کنید.

💎 یک برنامه‌ی شبانگاهی به شما اجازه می‌دهد تا روی نتایج مثبت تمرکز کنید و همین‌طور به اشتباهات خود در طی روز فکر کنید. می‌توانید در این زمان تمام دستگاه‌های الکترونیکی راخاموش کنید و ذهن خود را آرام کنید. می‌فهمید که قرار است فردا روی چه چیزی تمرکز کنید و به ذهن خود اجازه می‌دهید درحالی‌که خواب هستید، روی حل مسئله تمرکز کند.


🍃 اعتماد، مهمترین بخش یک رابطه عاطفی است. برخی از زوجین عادت دارند که گوشی یکدیگر را چک کنند. اگر این کار بدون اجازه صورت گیرد، اشتباه محض است…!


🎯 زندگی مثل روندن یه دوچرخه است.  وقتی که رکاب زدن سخت میشه، معنیش اینه که داری به قله میرسی.

پرداخت هزینه گواهی پذیرش کبک | پرداخت با پی پال | پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزای کانادا | پرداخت سویس فی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان