قبل از رسیدن به مقصد، جای پارک ماشین خود را رزرو کنید

اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش بنیان و طرح‌های مبتنی بر دانش است که رشد و پیشرفت را کشور را رقم می‌زند؛ باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد محصولات دانش‌بنیانی که این شرکت‌ها را تولید می‌کند را معرفی کند.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دلیل کمبود جای پارک با خودروی شخصی خود تردد نکنید اما امروز به کمک فن‌آوری‌های نوین و استارت‌آپ‌ها مشکل کمبود جای پارک برطرف شده است، زیرا این استارت‌آپ‌ها با طراحی سایت و برنامه‌های تلفن همراه این مشکل شما را در کسری از ثانیه برطرف می‌کنند.

یکی از استارت‌آپ‌های کشور موفق به طراحی و راه‌اندازی سایتی شده است که به کمک آن می‌توانید در هر نقطه از شهر جای پارک ماشین خود را رزرو کنید.

ساعت و تاریخ رمورد نظرتان را مشخص کنید و با خیال آسوده سوار ماشین شوید

در این سایت شما می‌توانید محل موردنظر، ساعت و تاریخ را مشخص کنید و سپس در زمان مقرر شده ماشین  خود را در پارکینگ مشخص شده  رزرو  و پارک کنید.

به کمک این نرم‌افزار می‌توانید با خیال راحت هر کجا که می‌خواهید بروید و نگران جای پارک ماشین خود نباشید.

در این میان یکی از راهکارهای مطرح شده برای حل معضل پارک خودروها، حرکت به سمت پارکینگ های هوشمند و استفاده از فناوری اطلاعات به منظور تسهیل در پارک خودروها در حاشیه معابر شهر و پارکینگ هاست. بازاری که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۶۰ میلیون دلار درآمد سالیانه برای فعالان این عرصه را به دنبال داشته باشد.

  در ادامه به معرفی برخی از اپلیکیشن های موفق در حوزه پارک خودروها می پردازیم:

اپلیکیشن Sweetch

هنوز هم در بسیاری از کلانشهرهای دنیا شهروندان با معضل پارکینگ دست و پنجه نرم می کنند؛ پیدا کردن جای پارک در محیط های پرتردد شهری به یکی از آزاردهنده ترین بخش های زندگی شهری تبدیل شده است. در این زمینه برنامه موبایل Sweetch   به عنوان یکی از پیشگامان پیدا کردن جای پارک در نقاط مختلف شهری بروز و ظهور پیدا کرد. اپلیکیشن Sweetch با شعار فراهم کردن زمینه برای یک «جا به جایی شیرین» در فرانسه شکل گرفت و چندی نگذشت که در میان مردم محبوبیت پیدا کرد.

این برنامه به یک ابتکار جالب دست زده است،  کاربران اپلیکیشن Sweetch پنج دقیقه قبل از آنکه به سمت خودروی خود حرکت کنند، از طریق این اپلیکیشن آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن جای پارکشان اعلام می‌ کند. در مقابل شخصی که به دنبال جای پارک جدید می گردد نیز از روی نقشه می تواند فضاهای پارک خالی و یا آماده واگذاری را پیدا کرده و  به سمت محل اعلام شده حرکت کند. هر کدام از کاربران در ازای پیدا کردن جای پارک جدید مبلغی معادل پنج دلار را پرداخت خواهند که از این رقم یک دلار سهم توسعه دهندگان اپلیکیشن بوده و چهار دلار به جیب فردی می رود که جای پارک خود را اعلام کرده است!

 اپلیکیشن ParkWhiz 

این اپلیکیشن هم نمونه دیگری از این اپلیکیشن ها است که کاربران آن می توانند در مناطق تحت پوشش اپلیکیشن به جست و جوی جای پارک خالی بپردازند و پس از پیدا کردن جای پارک خودروی خود، پیش از رسیدن به آن محل جای پارک را رزرو کنند.

اپلیکیشن Parker 

این برنامه هم از دیگر اپلیکیشن های موفق در این زمینه است که در حوزه کاری خود سر و صدای زیادی به پا کرده است. از طریق این اپلیکیشن علاوه بر پیدا کردن جای پارک در حاشیه خیابان ها، می توانید جای خالی پارک در پارکینگ های نزدیک به خود را هم پیدا کنید و بدون معطلی به آن پارکینگ بروید.

اپلیکیشن پارکر ۲۴ هزار فضای پارک و بیش از ۳۰ شهر را تحت پوشش دارد و یکی از مهم ترین ویژگی های آن در انتخاب نوع پارکینگ است، به نحوی که شما می توانید انتخاب کنید کدام نوع از فضای پارکینگ را نیاز دارید.

Airport Parking Reservation

 همانطور که از نام اپلیکیشن کاملا هویداست، این برنامه بهترین امکان برای رزرو فضای پارک در فرودگاه ها خواهد بود. حتما برای شما هم بارها پیش آمده است که برای رسیدن به پرواز خود عجله دارید اما در همین زمان پیدا کردن جای پارک در فرودگاه ممکن است کمی زمان بر باشد. بنابر این در حین عزیمت به فرودگاه می توانید جای پارک خود را با پرداخت هزینه بیشتر رزرو کنید.

این اپلیکیشن بیش از ۸۰ فرودگاه را در سرتاسر آمریکا تحت پوشش قرار داده و این ایده با اقبال خوبی هم از سوی شهروندان همراه بوده است، به نحوی که سالانه صد ها هزار نفر از این طریق نسبت به پیدا کردن جای پارک مطمئن در فرودگاه اقدام می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *