فناوری واقعیت مجازی جلوی زمین خوردن سالمندان را می‌گیرد

زمین خوردن ناگهانی سالمندان با توجه به شرایط خاص آنها، ممکن است منجر به شکستگی و حتی مرگ این افراد شود. لذا محققان از فناوری واقعیت مجازی برای کمک به آنها بهره گرفته‌اند.

 

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا از مهر، استفاده از این فناوری جابه‌جایی در محیط‌های جدید را با دقت بیشتر و همراه با مشاهده جزئیات کامل تر ممکن می‌کند. محققان دانشگاه نورت کارولینا می‌گویند فناوری یاد شده به افراد مسن و افرادی که سلول‌های عصبیشان آسیب دیده، امکان می‌دهد تا بتوانند درک بهتری از شرایط محیط اطراف پیدا کنند و از قدم گذاشتن در محیط‌های پرخطر یا لیز خودداری کنند.

هدست‌های یاد شده با افزودن داده‌هایی به محیط زندگی واقعی می‌توانند به افراد مسن کمک کنند تا از مسیرهای ایمن تری برای جابجایی استفاده کنند و حتی با شبیه‌سازی نحوه راه رفتن مناسب بر اطلاعات افراد سالخورده در این زمینه بیفزایند.

محققان موفق به ابداع یک سیستم واقعیت مجازی شده‌اند که به افرادی که به سختی راه می‌روند امکان می‌دهد تا مسیر حرکت خود را به دقت انتخاب کنند. البته هدست یاد شده فعلا در محیط آزمایشگاهی با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و تلاش بر این است که در نمونه‌های نهایی ابزاری به هدست‌ها اضافه شود که مشکلات حرکتی افراد مسن یا دارای مشکلات عصبی را شناسایی کند و از این طریق به درمان آنها کمک شود.

 

>> مجله تخصصی مدیکیار

>> فروشگاه مدیکیار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *