شیشه شیر هوشمند

مفاهیم پایه
نام این وسیله Baby Glgl است.
Baby: بچه
Glgl : glug glug

فیزیولوژی
یکی از پرسش های متداول والدین این است که به بچه ها چه مقدار شیر داده شود. یا اینکه بچه ها چقدر شیر می خورند. امروزه طراحان ادعا می کنند که با استفاده از شیشه های هوشمند می توان به این سوالات پاسخ داد. این بطری ها می توانند بر تغذیه کودکان نظارت کنند.

Untitledچگونه کار می کند
این شیشه شیر دارای یک بدنه زمخت پلاستیکی است. در داخل این بدنه قطور سه عدد باتری به همراه سیستم سنجش شیب تعبیه شده است که وزن و زاویه قرار گرفتن بطری در دستان کودک را اندازه گیری می کند. این محصول خلاقانه، سپس شیب مناسب برای جلوگیری از ورود هوا به داخل بطری و شیر را تخمین می زند تا از ایجاد نفخ در بدن کودک جلوگیری شود.

babyglgl5-1611x10241-1024x7
همانند هر وسیله هوشمند دیگر، این شیشه مجهز به یک برنامه است که در IOS مرتبط به بلوتوث اجرا می شود. این برنامه در ابتدا مشخص می کند که بطری در چه اندازه استفاده شده است. همچنین نوع فرمول شیری که داخل شیشه است ( یا شیر مادر) را مشخص می کند.
به صورت عادی، والدین این کار را با گوش دادن به صدای شیر خوردن کودک انجام می دهند اما برای آن هایی که به دنبال یک محصول به مراتب پیشرفته هستند، این شیشه شیر می تواند بهترین گزینه باشد. روی بدنه آن یک جفت پیکان یا فلش نورتاب تعبیه شده است. این پیکان ها زمانی که بطری در ارتفاعی بیش از اندازه بالا یا پایین قرار داشته باشد به مادر هشدار می دهند.

در چه مواردی به کار می رود
والدین، پزشکان و متخصصان تغذیه میتوانند با این اطلاعات روند رشد نوزادان نسبت به سن، وزن و قد آن ها را مشاهده و بررسی و حتی با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت مقایسه کنند. اطلاعات دریافتی تعیین میکند که نوزاد، کمبود وزن یا اضافه وزن دارد، زیاد غذا میخورد یا کم غذا است و به والدین کمک میکند تا فرمول غذایی مناسب کودکشان را انتخاب کنند.

Untitleda
سیستم مشورت دهنده این محصول نیز متناسب با عادات غذایی شخصی و الگوی رشد، میزان تغذیه روزانه نوزاد را توصیه میکند و به والدین کودک، پرستار بچه و پزشکان کمک میکند تا با دریافت این اطلاعات تصمیم بگیرند که چه موقع و با استفاده از کدام فرمول تغذیه ای به بچه شیر بدهند. این وسیله هوشمند به صورت خودکار نمودارها و الگوهای مصرف شیر نوزاد را ترسیم و به وسیله بلوتوث به والدین ارسال می کند.

قیمت دستگاه
قیمت این وسیله در حدود ۱۰۰ دلار است.

منابع
http://digiato.com
http://rasekhoon.net

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان