تعرفه‌های پایین سدی در برابر پیشرفت بخش رادیولوژی

متخصص رادیولوژیست گفت: به علت پایین بودن تعرفه‌های رادیولوژی سرمایه گذاران بخش دولتی و خصوصی رغبتی برای ورود به این حوزه ندارد.

معصومه گیتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره مشکلات رادیولوژیست‌ها افزود: دوره‌های فلوشیپ یکی از تخصصی‌ترین دوره‌های آموزشی برای تربیت نیروی کارآمد برای جوابدهی به نیاز تشخیصی است، بنابراین به نیروهای رادیولوژیستی که دوره‌های تخصصی ویژه را گذرانده باشند نیاز داریم.
وی با اشاره به اینکه تعدادی دوره‌های فلوشیپ رسمی در وزارت خانه مصوب شده است که یکی از آن‌ها دوره نورو رادیولوژی، رادیولوژی مداخله‌ای و رادیولوژی سینه و زنان باردار است ادامه داد: کسانی که آموزش لازم را ببینند می‌توانند نیازهای چندین تخصص لازم در این حوزه را برآورده کنند.
این متخصص رادیولوژیست گفت: با وجود تصویب فلوشیپ رادیولوژی زنان به دلایل مختلفی در وزارت بهداشت هنوز این رشته راه اندازی نشده و همکاری لازم صورت نگرفته است بنابراین ما نمی‌توانیم نیروی لازم را تربیت و به مناطق مختلف ارسال کنیم.
وی افزود: از دیگر مشکلات رادیولوژیست‌ها تعرفه‌های رادیولوژی است؛ دستگاه‌های رادیولوژی گران قیمت است و به علت تعرفه نامناسب در بخش رادیولوژی چندان رغبتی در بخش دولتی و خصوص برای سرمایه گذاری در بخش رادیولوژی و به روز کردن دستگاه‌ها وجود ندارد.
گیتی با بیان این که سال هاست تعرفه رادیولوژی عقب‌تر از هزینه‌های این بخش است گفت: از وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه می‌خواهیم به منظور برخورداری از این تکنولوژی در جهت پیشبرد علم پزشکی تعرفه‌ها را اصلاح کند.

[review]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *