ابتلای بیش از یک میلیون نفر به گلوکوم در کشور

علمی و فرهنگی » بهداشت
 
 

ابتلای بیش از یک میلیون نفر به گلوکوم در کشور

دبیر علمی بیست و هفتمین کنگره انجمن چشم پزشکی ایران گفت: بیش از یک میلیون نفر در کشور به گلوکوم مبتلا هستند و بیشتر این افراد از بیماری خود مطلع نیستند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دکتر حیدر امینی در نشست خبری با اشاره به اینکه بیماری هایی همچون گلوکوم به علت شیوع بالا مورد توجه این کنگره است افزود: این کنگره همه بیماری‌های چشم را بررسی می‌کند و در کنار آن به علل بروز تشخیص و روش‌های درمانی اشاره خواهد داشت.
وی گفت: بیماری‌های هایی که به صورت مخفی پیشرفت می‌کنند و بیمار متوجه بروز آن نمی‌شود از جمله بیماری گلوکوم بیش از ۸۰۰ هزار تا ۱ میلیون نفر را درگیر می‌کند، اما خود بیمار متوجه ان نمی‌شود و این کنگره توجه ویژه‌ای به این موضوعات دارد.
این چشم پزشک ادامه داد: میدان دید در این بیماری از اطراف تنگ می‌شود و به علت اینکه فرد دور را به خوبی می‌بیند متوجه بروز گلوکوم در خود نمی‌شود.
دبیر علمی بیست و هفتمین کنگره انجمن چشم پزشکی ایران گفت: به علت نبود سیستم بیماریابی و غربالگری منسجم و هزینه‌های گران آن در کشور اغلب افراد به تغییرات سلامت خود بی توجه هستند.
دبیرعلمی این کنگره با بیان اینکه یکی از چالش‌های پیش روی چشم پزشکان مشکلاتی است که با بیمه‌ها دارند ادامه داد: چانه زنی بیمه‌ها و کم فروشی در پوشش خدمات، جامعه چشم پزشکی را درگیر کرده است.
وی با بیان اینکه این کنگره از بزرگترین کنگره‌های پزشکی کشور است و متخصصین چشم پزشکی مخاطبین اصلی این کنگره هستند ادامه داد: بیش از ۱۷ سخنران خارجی در این کنگره شرکت دارند و تازه‌ترین داده‌های حوزه چشم پزشکی به نقد و بررسی گذاشته می‌شود.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *